به گزارش گیمین‌گرویتی، اخیرا Strauss Zelnick مدیر شرکت Take Two در صحبتی در Yahoo Fireside Chat با Phil Spencer مدیر شرکت XBOX مدعی شده بود که سرویس XBOX Game Pass حدود 30 میلیون کاربر دارد اما جالب است که خود فیل اسپنسر در آخرین صحبت خود اشاره کرده بود این سرویس تنها 18 میلیون کاربر دارد که در مقایسه با صحبتهای زلنیک، اختلاف زیادی بین این اعداد رد و بدل شده وجود دارد و طبق اعلام Jeff Grubb نویسنده سایت VentureBeat، این عدد 30 میلیونی غیر واقعی است.
این نویسنده با اشاره به اینکه کاربران این سرویس در فصل گذشته به زیر 23 میلیون نفر رسیده‌اند گفت:" زلنیک یه عددی روی هوا پرانده، اگر واقعا 30 میلیون کاربر داشت این سرویس، حتما اعلام می‌شد. آنها عدد واقعی را اعلام نمی‌کنند چون نگرانند خبر از دست دادن کاربرانشان تاثیر منفی‌ای داشته باشد."
بعد از آخرین اعلام شرکت Microsoft که گفته بود این سرویس 18 میلیون کاربر دارد، دیگر بطور رسمی عددی اعلام نشده و گمانه‌زنی‌ها در این رابطه بسیار زیاد است.
سرویس XBOX Game Pass همواره بازی‌های خوبی برای کاربرانش عرضه کرده و این ماه هم  Scarlet Nexus  و AI: The Somnium File در کنار  Marvel’s Avengers به این سرویس اضافه شده‌اند و نام‌های بزرگی مانند Forza Horizon 5  و Halo Infinite هم قرار است در روز عرضه برای این سرویس در دسترس قرار بگیرند.