لحظاتی پیش، در جدیدترین رویداد کمپانی Microsoft، نسخه جدید سیستم عامل ویندوز، تحت عنوان Windows 11 به طور رسمی معرفی شد. به گزارش گیمین‌گرویتی، در این مراسم علاوه بر معرفی ویژگی‌های جدید این سیستم عامل، از جمله رابط کاربری زیبا، سرعت بالا و ایمنی بیشتر، از آن به عنوان "بهترین ویندوزِ ساخته شده تا کنون، برای گیمینگ" یاد شد.

بسیاری از ویژگی‌هایی که مدتی پیش در کنسول‌های نسل نهمی این کمپانی، یعنی Xbox Series X و Series S معرفی شده بودند، به زودی راهی ویندوز 11 خواهند شد. یکی از این ویژگی‌ها، قابلیت Auto HDR است که اجازه می‌دهد بازی‌های قدیمی‌تر که از تکنولوژی HDR بهره نمی‌بردند، به سادگی با کیفیت طبیعی در حالت HDR اجرا شوند. این قابلیت را می‌توان برای تمام عناوینی که از DirectX 11 به بعد پشتیبانی کنند، فعال کرد.

قابلیت دیگری که از کنسول‌ها راهی ویندوز شده، قابلیت DirectStorage است. به وسلیه این قابلیت، بازی‌ها می‌توانند مستقیما از طریق کارت گرافیک و بدون دخالت CPU بارگذاری شوند، که اجازه می‌دهد تا با سرعت بالاتری وارد دنیای وسیع بازی‌ها شوید و مدت زمان کمتری را در صفحه بارگذاری بازی‌ها بگذارنید.

همچنین اپلیکشن Xbox نیز به صورت پیش‌فرض روی این سیستم عامل نصب خواهد بود و دسترسی سریع‌تری به Game Pass ارائه می‌دهد. همچنین Cloud Gaming نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است.

ویندوز 11 پیشرفت‌های دیگری هم داشته است که شما می‌توانید در این ویدیو معرفی، آن‌ها را مشاهده کنید:

 

 

تاریخ عرضه Windows 11 نیز در پاییز اعلام شده است و قرار است تا برای تمامی دارندگان ویندوز به صورت رایگان قابل به‌روز رسانی باشد.