به گزارش گیمین‌گرویتی، کمپانی Valve در جدیدترین اعلامیه خود توسعه نسخه‌های نسل بعدی Steam Deck را تأیید کرده است و همچنین وعده داده که خط‌های تولید چند نسلی را برای این کنسول راه‌اندازی خواهد کرد.

Steam Deck توانسته است در مدت زمان کمی که از عرضه‌اش می‌گذرد به یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌های دستی و قابل حمل در بازار تبدیل شود. البته این موفقیت دلیل خوبی نیز دارد زیرا این کنسول دستگاهی است که قادر به اجرای بازی های ویدیویی نسل فعلی که روی رایانه‌های شخصی نیز موجود هستند، می‌باشد. مطمئناً Valve موفقیت کنسول قابل حمل خود را نادیده نگرفته است زیرا اخیراً اعلام کرده که نسخه دیگری از Steam Deck در راه خواهد بود که با ویژگی‌های بیشتری همراه خواهد بود و همچنین قدرت سخت‌افزاری قوی‌تری هم دارد.

Valve این موضوع را از طریق گزارش مالی اخیر خود درباره Steam Deck تأیید کرده و گفته است که کنسول‌های نسل جدیدتری از Steam Deck را به بازار جهانی و همچنین در سراسر آسیا معرفی و عرضه می‌کند. گزارش Valve به طور عمیق به جزئیات خاصی از اطلاعات کنسول جدید آنها می‌پردازد؛ مانند این نکته که سیستم عامل SteamOS یک لانچر عمومی دریافت می‌کند تا هرکسی بتواند آخرین سیستم عامل Steam را که تنها از طریق Steam Deck موجود است بر روی رایانه شخصی خود نیز نصب کند. با این حال مهمترین بخش گزارش جدید این کمپانی مربوط به نسخه‌های نسل بعدی Steam Deck است و Steam Deck 2 ممکن است نام جدید کنسول‌های Valve باشد و این کمپانی مشتاقانه منتظر آینده است. Valve قصد دارد این محصول را با بهبودها و قابلیت‌های جدید سخت افزاری و نرم افزاری دنبال کند و نسخه های پیشرفته‌تری از Steam Deck را به بازار عرضه کند.

این امر اساساً کنسول‌های قابل حمل و سایر دستگاه‌های بخش سخت‌افزار Valve را مانند Index به بخشی از خط تولید چند نسلی آنها خواهد آورد. Valve تأکید کرده است که از جامعه کاربران Steam در مورد کاربردهای جدید پلتفرم که قبلاً آن را امتحان نکرده بودند، نظرسنجی می‌کند و اساساً از این بازخورد برای بهبود بیشتر Steam Deck استفاده خواهد کرد.

در آخر باید بگوییم که تمامی این اطلاعات فقط یک چشم‌انداز از آینده هستند و نه یک واقعیت قطعی! پس با گیمین‌گرویتی همراه باشید و منتظر اخبار بیشتر در مورد نسخه‌های بعدی این کنسول بمانید.