Ubisoft و Netflix در حال کار روی یک سریال تلویزیونی لایو اکشن از سری بازی‌های Assassin's Creed هستند و ساخت این مجموعه در سال 2020 تأیید شده بود. به گزارش گیمین‌گرویتی، جزئیات بیشتر در مورد این پروژه در رویداد Ubisoft Forward 2022 اعلام شد و Marc-Alexis Cote از Ubisoft Quebec تایید کرد که این سریال هنوز در ابتدای راه توسعه خود قرار دارد.

Marc Cote درباره ساخته شدن این پروژه گفت:« این اثر یک اقتباس لایو اکشن حماسی و جذاب از سری بازی‌های ویدیویی محبوب ما، یعنی Assassin's Creed خواهد بود. در کنار این برنامه، یوبی‌سافت همچنین یک بازی موبایلی جهان باز از سری Assassin's Creed را با همکاری نتفلیکس گیمز منتشر خواهد کرد.

Peter Friedlander، معاون بخش تولید سریال‌های اصلی نتفلیکس در زمان اعلام اولیه منعقد شدن این قرارداد در سال 2020 گفته بود: «ما بسیار هیجان زده هستیم که با یوبی‌سافت همکاری کنیم و داستان‌سرایی غنی و چندلایه‌ای را که مجموعه Assassin's Creed برای آن محبوبیت دارد، زنده کنیم. Assassin's Creed به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین فرنچایزهای بازی‌های ویدیویی در تمام دوران شناخته می‌شود و ما متعهد هستیم که سرگرمی‌های حماسی و هیجان‌انگیزی را با دقت و وسواس زیاد بر اساس این IP متمایز ایجاد کنیم و برای طرفداران و اعضای خود در سراسر جهان نهایت لذت را به ارمغان بیاوریم.»

این مجموعه اولین برنامه تلویزیونی و سینمایی نیست که بر اساس سری Assassin's Creed ساخته می‌شود زیرا چند سال پیش هالیوود این بازی ویدیویی را در قالب یک عنوان سینمایی اقتباس کرده بود. در سال 2016 یک فیلم سینمایی با اقتباس از Assassin's Creed با بازی مایکل فاسبندر، ماریون کوتیار و جرمی آیرونز در جریان اتفاقات تفتیش عقاید اسپانیا ساخته شد اما این فیلم یک شکست تجاری نسبتاً بزرگ بود و منتقدین هم به خوبی از خجالت آن درآمدند!

علاوه بر سریال‌های تلویزیونی در حال ساخت توسط نتفلیکس، یوبی‌سافت بازی‌های جدیدی را به بخش موبایل گیمینگ نتفلیکس خواهد آورد که از جالب‌ترین این بازی‌ها می‌توان به نسخه جدید Valiant Hearts اشاره کرد.