اقتباس سریالی The Last of Us با نقش‌آفرینی پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) یکی از مورد انتظارترین عناوین تلویزیونی در چند سال اخیر می‌باشد. به گزارش گیمین‌گرویتی، نیل دراکمن که رئیس استدیو ناتی‌داگ است، در مصاحبه با IGN گفت که سریال مذکور وقایع قسمت اول بازی را به تصویر می‌کشد اما در برخی از قسمت‌ها از داستان بازی فاصله می‌گیرد، با اینکه از دیالوگ‌های موجود در آن استفاده می‌شود.

«گاهی اوقات بعضی از چیزها مشابه قبل هستند. جالب است که دیالوگ‌های خودم در بازی را در فیلمنامه ‌HBO می‌بینم. و گاهی اوقات به شدت از متن بازی فاصله می‌گیرد که تاثیر بهتری داشته باشد. زیرا ما با یک رسانه متفاوت سر و کار داریم. برخی از قسمت‌های مورد علاقه من تاکنون، تا حد زیادی با داستان اصلی تفاوت دارند. مشتاقم که مردم زودتر سریال را ببینند.»

«مثلا در بازی صحنه‌های اکشن زیادی وجود دارند که باید به بازیکن مکانیک‌های بازی را آموزش دهیم. باید تا حدی خشونت بیشتر و اتفاقات چشم‌گیرتری در مقایسه با یک سریال تلویزیونی وجود داشته باشد. در مقابل در حین تماشای سریال، نیازی نیست که به بیننده تیراندازی آموزش بدهیم. از این نظر شرایط بسیار متفاوت است و ‌HBO در این زمینه عالی عمل کرده که از فضای اکشن هاردکور فاصله بگیرد و بر روی کارکترها تمرکز کند.»

دراکمن معتقد است که «شالوده فلسفی داستان» با وجود این تغییرات همچنان محفوظ می‌باشد.

«جنبه‌های سطحی مانند اینکه یک کارکتر باید همان لباس چهارخانه یا همان لباس قرمز را بپوشد؟ شاید رعایت شود و شاید نه. این موضوع در مقایسه با به تصویر کشیدن هویت این افراد و داستان‌شان برای ما از اهمیت کمتری برخوردار است.»

درباره تاریخ شروع فیلم‌برداری سریال، به نظر می‌رسد که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. دراکمن نیز نمونه اولیه گریم Clicker را دیده و بسیار هیجان‌زده است.