با وجود این‌که یافتن کنسول PlayStation 5 در بازارهای جهانی کار ساده‌ای نیست، به گزارش گیمین‌گرویتی این محصول هم اکنون توانسته‌ به دستاوردی مهم در زمینه‌ی فروش دست یابد. این دستاورد، عبور از فروش مادام‌العمر کنسول محبوب و کلاسیک Nintendo 64 در بازار انگلستان است. ارقام فروش این کنسول اکنون در حال نزدیک شدن به Game Boy Advanced می‌باشند در حالی که Xbox Series X/S همچنان پشت سر آن قرار دارد. گفتنی‌ است که Xbox نیز اخیرا توانسته فروش GameCube را پشت سر بگذارد.

این ارقام از Christopher Dring، رییس وبسایت GameIndustry به دست عموم رسیده‌ است. Dring طی توییت جدید خود به انتشار این ارقام پرداخت و افزود: «اگر PS5 در بازارهای جهانی کمیاب نبود، می‌توانستیم انتظار شکسته‌شدن رکوردهای بیشتری را داشته باشیم.»

در بحث مقایسه‌ی آمارهای فروش جهانی، هر سه محصول Xbox Series X/S و PS5 از رقیب خود، GameCube عقب‌تر قرار دارند و در این میان PS5 تنها 20 میلیون دستگاه با شکستن رکورد GameCube فاصله دارد. طی مقایسه‌ی فروش نخستین سال PS5 با PS4، مشخص شد که فروش کنسول نسل نهمی از نسل پیشین خود کندتر صورت می‌گیرد هرچند که این تفاوت به دلیل کمبود علاقه در بازارها نیست. با وجود کمیاب بودن PS5، رییس این شرکت اذعان دارد که در حال فروش تک به تک کنسول‌هایی هستند که ساخته می‌شوند. این مساله برای افرادی که سعی در خرید این کنسول دارند چندان شگفت‌آور نیست.

از زمان رونمایی کنسول‌های نسل جدید در سال 2020، بحران ادامه‌دار کمبود تراشه به همراه تقاضایی که مدام عرضه را پشت سر می‌گذارد، پوزه‌ی بازار فروش را به خاک مالیده است. طی بیانیه‌ی سال گذشته‌ی Sony در مورد این بحران، بیان شد که این شرکت قصد دارد تمام قوای خود برای بررسی این مشکل را بکار گیرد و اولویت با ساخت کنسول‌های بیشتر خواهد بود.