به گزارش گیمین‌گرویتی، در رویداد انیمه محور Natsu no Gakuensai 2022 اعلام شد که انیمه The Detective Is Already Dead برای فصل دوم تمدید شده است. مجریان این رویداد همچنین تریلر معرفی فصل جدید این انیمه را منتشر کردند که در ادامه می‌توانید آن را تماشا کنید:

فیلمنامه این انیمه بر اساس مانگاهای Nigojū نوشته شده است. فصل اول The Detective Is Already Dead به اضافه یک قسمت ویژه یک ساعته در جولای 2021 پخش شد و برای 12 قسمت برنامه‌ریزی شده بود. کمپانی Funimation پخش انیمه را در جولای 2021 آغاز کرد و یک دوبله انگلیسی را نیز برای آن پخش کرد. Funimation خلاصه داستان این انیمه را به شکل زیر بیان می‌کند:

«این سریال ماجراهای Kimizuka Kimihiko، مرد جوانی را دنبال می‌کند که همیشه درگیر دردسر می‌شود زیرا او خود را به عنوان دستیار Siesta که یک کارآگاه جهانگرد است مشغول به کار می‌کند و در ادامه هر دوی آن‌ها به حل کردن معماهای مختلف می‌پردازند اما بعد از سال‌ها ماجراجویی و نجات جان تعداد بسیاری از مردم، Siesta به طرز مرموزی می‌میرد...»

Manabu Kurihara وظیفه کارگردانی فصل قبل این انیمه را بر عهده داشت و Kazuya Miura نیز به عنوان دستیار کارگردان در این پروژه مشغول به کار بوده است. Yuuyu ،Naoki Tani و Tatsuya Yano نیز وظیفه آهنگسازی این پروژه را عهده دار بودند.
Nigojū اولین جلد از مجموعه مانگای خود را در نوامبر 2019 تحت عنوان MF Bunko J منتشر کرد. این مانگا برنده جایزه اولین اثر یک نویسنده ژاپنی در سال 2019 شده بود.