به گزارش گیمین‌گرویتی، عنوان سینمایی آینده کمپانی Nintendo که بر اساس سری بازی‌های سوپر ماریو ساخته شده است، تاریخ اکران قبلی خود را در سال 2022 از دست داده و با تأخیری حدوداً 1 ساله منتشر خواهد شد. نینتندو و استدیوی انیمیشن‌سازی ایلومینیشن اعلام کرده‌اند که فیلم ماریو در بهار سال آینده میلادی اکران خواهد شد. 
شیگرو میاموتو خالق و طراح بازی ماریو، این خبر را در توییتر خود و از طریق حساب کاربری Nintendo of America اعلام کرد. میاموتو گفت که او و همکار تهیه‌کننده‌اش در این فیلم، کریس ملداندری (مدیرعامل ایلومینیشن) تصمیم گرفتند که اکران فیلم ماریو را به تاخیر بیندازند. میاموتو گفت: «پس از مشورت با کریس، شریک من در illumination، در مورد فیلم Super Mario Bros تصمیم گرفتیم اکران جهانی آن را به بهار سال آینده و بطور دقیق‌تر به 28 آپریل 2023 (8 اردیبهشت 1402) در ژاپن و 7 آپریل (18 فروردین 1402) در آمریکای شمالی منتقل کنیم. عمیق‌ترین عذرخواهی من را در مورد این تأخیر پذیرا باشید اما به شما قول می‌دهم که این فیلم ارزش صبر کردن را داشته باشد!»

فیلم Super Mario Bros برای اکران در دسامبر امسال برنامه‌ریزی شده بود و تاریخ اکران جدید آن در آپریل 2023 آن را از سر راه یکی از مورد انتظار‌ترین فیلم‌های 2022 یعنی آواتار 2 که قرار است در 16 دسامبر (25 آذر 1401) در سینماها اکران شود، کنار خواهد زد. نینتندو برای اولین بار در سال 2018 اعلام کرد که قصد دارد یک انیمیشن ماریو را با شرکت ایلومینیشن، استودیوی سازنده Minions و Despicable Me بسازد که اکران آن بنا به دلایلی دچار تأخیرهای متعددی شد.

تاکنون صداپیشگی کریس پرت در نقش ماریو، آنیا تیلور جوی در نقش پرنسس پیچ، ست روگن در نقش دانکی کونگ و جک بلک در نقش بوزر تأیید شده است.