به گزارش گیمین‌گرویتی، دو عنوان از بزرگ‌ترین بازی‌های سال 2022 تا سال میلادی آینده تاخیر خوردند. شرکت Bethesda در پی انتشار بیانیه‌ای در توییتر خود اعلام کرد که انتشار بازی‌های Starfield و Redfall تا نیمه‌ی اول سال 2033 به تعویق افتاده است.

پیام روبرو در بیانیه‌ی این شرکت دیده می‌شود: «تیم‌های مستقر در Arkane Austin (Redfall) و Bethesda Game Studios (Starfield) رویاهای بسیار بزرگی برای بازی‌های خود دارند. ما می‌خواهیم مطمئین شویم بهترین و بی‌نقص ترین نسخه‌های این بازی‌ها به دست شما می‌رسند».

این شرکت در ادامه افزود: «‌می‌خواهیم از شما به‌خاطر اشتیاق نسبت به دو بازی Redfall و Starfield تشکر کنیم. اشتیاق شما بخش مهمی از انگیزه‌ی توسعه‌دهندگان ماست و هر روز به ما الهام می‌بخشد. به‌زودی مرور عمیقی بر گیم‌پلی Redfall و Starfield خواهیم داشت».

ممکن است گیم‌پلی‌های ذکر شده در مراسم Xbox and Bethesda Games Showcase در تاریخ 12 ژوئن (22 خرداد) نمایش داده شوند. به گفته‌ی Todd Howard، کارگردان Starfield در ویدیویی که سال گذشته منتشر شد، نمایش گیم‌پلی بازی برای تابستان 2022 برنامه‌ریزی شده است.

از هر دو عنوان Redfall و Starfield سال گذشته در بخش معرفی Microsoft طی مراسم E3 به‌طور رسمی رونمایی شد. تاریخ انتشار Starfield نیز 11 نوامبر 2022 (20 آبان 1400) اعلام شد. درست 11 سال پس از انتشار TES: Skyrim. به گفته‌ی Todd Howard در نوامبر سال گذشته، Bethesda اطمینان داشت که می‌تواند بازی را تا این تاریخ به مرحله‌ی عرضه برساند.

تاریخ انتشار بازی Redfall سال گذشته همزمان با معرفی آن، تابستان 2022 عنوان شد. هرچند بازی پس از آن به سکوت خبری فرو رفت و هواداران از قبل احتمال تاخیر آن را می‌دادند.

هر دو بازی Redfall و Starfield برای Xbox Series X/S و PC ساخته خواهند شد.