به گزارش گیمین‌گرویتی، حق اختراعی جدید از سمت شرکت Sony به ثبت رسیده است. احتمال می‌رود Sony قصد داشته باشد سخت‌افزار قدیمی خود شامل کنسول‌های دستی و دسته‌های بازی را با نسل‌های جدید کنسول‌های PlayStation سازگار کند.

در این اختراعِ به‌ ثبت رسیده که توسط رسانه‌ی Game Rant مشاهده شده است، سخت‌افزار قدیمی Sony مانند کنترل‌ها، دسته‌های قدیمی DualShock و حتی یک کنسول دستی (احتمالا PSP Go) مشاهده می‌شود که از طریق Emulator به کنسول PlayStation 5 متصل شده‌اند.

عکس موجود از این اختراع که می‌توانید زیر پاراگراف مشاهده کنید، شامل کنترلر DualShock، کنترل تصویری Sony، احتمالا ماوس PlayStation، یک EyeToy، دسته‌ی PlayStation Move و کارت حافظه‌ می‌باشد. تولید تمامی این فناوری‌ها توسط Sony متوقف شده است. جدیدترین این قطعات، PlayStation Move بوده که هنوز برای کنترل نسل اول PlayStation VR مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

نکته‌ی جالب تصویر بالا این‌ است که به‌نظر می‌رسد تمامی فناوری‌های مورد بحث، متعلق به دوره‌ی PS3 هستند. با درنظر گرفتن این نکته می‌توان نتیجه گرفت که Sony می‌خواهد فناوری نسل هفتم خود را به کمک Emulator، به نسل نهم بیاورد. در حال حاضر بازی‌های PS3 موجود در آرشیو PS Plus تنها از طریق استریم ابری برای بازیکنان عرضه می‌شوند.

می‌توان اینگونه تصور کرد که Sony درحال انجام آزمون و خطا برای هماهنگ‌سازی فناوری قدیمی خود با PS5 می‌باشد اما با توجه به اینکه هیچکدام از این فناوری‌ها (به‌جز دسته‌ی PlayStation Move) به فروش نمی‌رسند، این حق اختراع احتمالا به این معناست که Sony قصد دارد کارکرد تکنولوژی نسل هفتم خود را به نسل نهم بیاورد نه اینکه آن را به‌طور مستقیم در اختیار بازیکن بگذارد.

اشتراک جدید PS Plus که هم‌اکنون در اکثر ریجن‌ها در دسترس قرار دارد، شامل 3 سطح اشتراک می‌شود. گران‌ترین سطح این اشتراک به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌های تمام نسل‌های گذشته‌ی PlayStation را تجربه کنند.

با وجود اینکه عناوین PlayStation ،PlayStation 2 و PlayStation Portable (PSP) به کمک Emulator برای نسل نهم عرضه می‌شوند، بازی‌های PlayStation 3 تنها از طریق استریم ابری در دسترس قرار دارند.