به گزارش گیمین‌گرویتی، شرکت Sony با انتشار پستی در وبلاگ PlayStation به بررسی قابلیت‌های دستگاه واقعیت‌مجازی PSVR2 پرداخت. به گفته‌ی Sony، قابلیت See-Through (نمای آشکار) به بازیکنان اجازه می‌دهد هنگام پوشیدن دستگاه، اطراف خود را ببینند.

بازیکنان خواهند توانست با فشار دادن دکمه‌ی مخصوص روی دستگاه و یا استفاده از منوی موجود در بخش Control Center، دید خود را از دید محیطی به بازی تغییر دهند.

 

 

Sony همچنین به توضیح بخش VR Mode و Cinematic Mode دستگاه پرداخت: «در حالت VR Mode، بازیکنان خواهند توانست از محتوای بازی‌های VR با دید 360 درجه لذت ببرند. این محتوا با کیفیت ویدیویی 4000 در 2040 HDR (یا 2000 در 2040 برای هر چشم) و فریم ریت 90 تا 120 هرتز نمایش داده خواهد شد».

«حالت Cinematic Mode یا سینمایی بازیکنان را قادر می‌سازد تا سیستم و رابط کاربری PS5 و همچنین تمام بازی‌های غیر VR را بر روی یک صفحه‌ی سینمایی مجازی مشاهده کنند. محتوای حالت سینمایی با کیفیت 1920 در 1080 HDR با فریم ریت 24، 60 و 120 هرتز پخش می‌شود».

 

 

ماه می گذشته ، Sony اعلام کرد که به هنگام عرضه‌ی PSVR2، بیش از 20 عنوان برای آن آماده‌ی انتشار خواهند بود.

Jim Ryan، مدیر Sony Interactive Entertainment در این‌باره گفت: «در حال حاضر داریم مبالغ زیادی را برای همکاری با توسعه‌دهندگان مستقل و تردپارتی هزینه می‌کنیم تا هنگام عرضه‌ی PSVR2 عناوین جذاب و جدیدی برای آن آماده داشته باشیم. این انرژی، زحمت و مبالغ رفته رفته با رشد تعداد طرفداران PSVR2 بیشتر خواهد شد».

طی مراسم CES 2022 شرکت Sony در ماه ژانویه‌، این شرکت برای نخستین باز جزییات فنی این دستگاه واقعیت مجازی و نخستین عنوانی که به‌طور اختصاصی برای آن منتشر خواهد شد را اعلام کرد: Horizon Call of The Mountain ساخته‌ی شرکت Guerrilla Games و Firesprite.