استودیو Remedy Entertainment در حال توسعه‌ی پروژه‌های مختلفی به‌طور همزمان می‌باشد و بسیاری از این پروژه‌ها، عناوین تک‌نفره‌ای هستند که استودیو شهرت خود را مدیون آن‌هاست. با این وجود، استودیو Remedy با بازی جدید خود در ژانر چند نفره PvPvE که با نام رمز Vanguard شناخته می‌شود، از حوزه‌ی امن خود خارج شده و ایده‌های جدیدی را آزمایش می‌کند.

هرچند، به‌نظر می‌رسد زمان توسعه‌ی این عنوان چندنفره در حال گسترش باشد. به گزارش گیمین‌گرویتی، Remedy Entertainment به تازگی اعلام کرده است که درحال کاهش سقف مدنظر درآمدی و نتایج عملکرد خود در سال 2022 می‌باشد. این بدان معناست که پروژه‌ی Vanguard برای مدت بیشتری در مرحله‌ی پیش‌ساخت خواهد ماند.

Tero Virtala، مدیرعامل استودیو Remedy طی بیانیه‌ی اخیر خود گفت که نگه‌داشتن بازی در مرحله‌ی پیش‌ساخت، به تیم توسعه اجازه می‌دهد که «بازی را طراحی کرده، آماده کنند و به آزمایش عناصر کلیدی آن بپردازند که سپس بازی وارد فاز توسعه شود که به تیم بزرگ‌تری از سازندگان نیازمند خواهد بود». بر این اساس، انتظار می‌رود که Vanguard جایی در سال 2023 وارد مرحله‌ی ساخت شود.

Virtala می‌گوید: «شرکت Remedy در حال حاضر مشغول به توسعه‌ی 5 عنوان با کیفیت جهانی می‌باشد و ظرفیت ما برای توسعه‌ی این عناوین بیشتر از همیشه است. با تغییر مدل عملکری به مدل چند‌پروژه‌ای، ما یاد گرفتیم که بهتر است بازی‌های خود را برای مدتی بیشتر از قبل، در مرحله‌ی پیش‌ساخت نگه داریم. با این کار اندازه‌ی تیم توسعه و هزینه‌های آن پایین‌تر مانده و به تیم اجازه می‌دهد تا عناصر کلیدی بازی را طراحی، آماده و آزمایش کنند تا بازی سپس به مرحله‌ی توسعه برود که نیازمند تیم بزرگ‌تری برای توسعه خواهد بود. با این کار ما نه تنها به کیفیت بازی، بلکه به هزینه‌های ساخت نیز کمک کرده‌ایم».

«ما تصمیم گرفتیم همچنان که بازی در مرحله‌ی تبیین مفهوم قرار دارد، نام آن را Vanguard نگه‌داریم و بخش عمده‌ی توسعه‌ی آن را از سال 2022 به 2023 محول کنیم. این به معنای کاهش درآمد شرکت در سال 2022 می‌باشد که یعنی ما انتظار داریم درآمد Remedy مشابه سال پیش باقی مانده و نتایج عملکردی شرکت بهطور قابل توجهی از سال 2021 کمتر باشد».

بازی بزرگ بعدی شرکت Remedy بی شک Alan Wake 2 خواهد بود که قرار است سال 2023 منتشر شود. اما این تنها پروژه‌ی کنونی شرکت نیست. از دیگر پروژه‌‌های Remedy می‌توان به دنباله‌ی بازی Control، اسپین‌آف چندنفره‌ی Control با نام رمز Condor و همچنین بازآفرینی عناوین Max Payne 1 و Max Payne 2 اشاره کرد.

پنج پروژه‌ی استودیو Remedy در حال ساخت توسط 4 تیم توسعه‌ی مختلف هستند. این شرکت، ماه نوامبر سال 2021 استودیویی جدید در شهر استکهلم کشور سوئد افتتاح کرد.