به گزارش گیمین‌گرویتی، سونی به تازگی در گزارش مالی سه ماهه اخیر خود اعلام کرده که کنسول PS5 تا تاریخ 30 ژوئن 2022 (9 تیر  1401) تعداد 21.7 میلیون دستگاه در سراسر دنیا به فروش رسانده است. Hiroki Totoki به عنوان مدیر مالی سونی، در جریان کنفرانس خود با سرمایه‌گذاران و تحلیلگران در مورد تعامل و برنامه‌های این کمپانی برای فصل تعطیلات صحبت کرده است. Totoki اعلام کرد که زمان اختصاص یافته توسط گیمرها برای بازی کردن با کنسول پلی‌استیشن خود در بازه زمانی بین آپریل تا ژوئن 2022 (اردیبشهت تا تیر 1401) نسبت به سال قبل، 15 درصد کاهش یافته است. 
اگرچه در این زمینه ماه ژوئن 2022 تنها 3 درصد کمتر از ماه قبلی خود و 10 درصد کمتر از مدت مشابه در سال 2021 بوده، اما این میزان تعامل کاربران همچنان بسیار کمتر از پیش بینی قبلی سونی بوده است. تضعیف همه‌گیری کووید-19 در بازارهای جهانی که به کاربران فرصت بیشتری برای ترک خانه‌هایشان می‌دهد، به عنوان دلیل اصلی کمتر شدن استفاده گیمرها از کنسول‌هایشان عنوان شده است. با این وجود سونی به پیش‌بینی خود مبنی بر عرضه 18 میلیون PS5 برای سال مالی جاری خود پایبند است و به دنبال افزایش تعامل خود با کاربرانش در نیمه دوم امسال خواهد بود.

انتشار عناوین اصلی انحصاری و فرست پارتی، افزایش قابل توجه منابع برای افزایش تولید PS5 و تبلیغات گسترده برای سرویس اشتراکی PS Plus چند حرکت برنامه‌ریزی شده توسط سونی برای این دوره است و این کمپانی امیدوار است اختلالات زنجیره تأمین قطعات لازم برای تولید کنسول در آینده نزدیک حل شود.

با توجه به اینکه بازی Stray در حال حاضر در اختیار کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی قرار گرفته است و بازی Rollerdrome هم قرار است در ماه آگوست (25 مرداد 1401) و God of War Ragnarok نیز در نوامبر (18 آبان 1401) عرضه شوند، باید منتظر ماند و دید که سونی چه برنامه‌های دیگری برای عرضه عناوین خود در ادامه سال 2022 دارد.