به گزارش گیمین‌گرویتی، پس از گذشت یک سال و نیم از عرضه‌ی جهانی PlayStation 5، این کنسول اکنون به تکنولوژی نرخ نوسازی متغیر (VRR) مجهز شده‌ است. آپدیت حاوی VRR طی هفته‌ی جاری عرضه خواهد شد. صفحات نمایش و تلویزیون‌های دارای HDMI 2.1 به کمک آن می‌توانند نرخ نوسازی تصویر خود را با نرخ نوسازی خروجی از PS5 تنظیم کنند.

این فناوری منجر به کم شدن Input Lag شده و ضمن ارتقا دادن کیفیت بصری بازی، مشکل Screen Tearing را به کل حل می‌کند.

پس از دریافت به‌روزرسانی VRR، این قابلیت برای تمامی بازی‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند فعال می‌شود. البته به شرطی که دستگاه به صفحه‌ نمایش متصل باشد که از HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کند و با این قابلیت سازگار است. از VRR می‌توان در عنوان‌هایی که از آن پشتیبانی نمی‌کنند نیز استفاده کرد هرچند نتایج آن ممکن است غیرمنتظره باشد. در این صورت می‌توانید به قسمت Screen and Video در تنظیمات رفته و VRR را در بخش Video Output خاموش کنید.

Sony در وبلاگ خود اعلام کرده است که عناوین پیشین PS5 می‌توانند از طریق عرضه‌ی پچ برای استفاده از VRR تنظیم شوند و عناوین آینده می‌توانند به‌طور پیشفرض از آن پشتیبانی کنند. این شرکت همچنین لیست بازی‌هایی که طی هفته‌های آتی به‌روزرسانی استفاده از VRR را دریافت می‌کنند منتشر کرد:

 • Astro’s Playroom
 • Call of Duty: Vanguard
  Call of Duty: Black Ops Cold War
  Destiny 2
  Devil May Cry 5 Special Edition
  DIRT 5
  Godfall
  Marvel’s Spider-Man Remastered
  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  Ratchet & Clank: Rift Apart
  Resident Evil Village
  Tiny Tina’s Wonderlands
  Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  Tribes of Midgard

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.