تقریباً از روز عرضه PS5، این کنسول به دلیل اختلال در تأمین قطعات با مشکلات دائمی در زمینه تأمین نیاز مخاطبان مواجه بود که این موضوع به نوبه خود بر فروش آن تأثیر گذاشته است. با این حال به گزارش گیمین‌گرویتی، اخیراً به نظر می‌رسد که کنسول سونی در بریتانیا افزایش فروش داشته است و با گذشتن از نینتندو سوییچ به پر فروش‌ترین کنسول بریتانیا در سال 2022 تبدیل شده است.

طبق آمار فروش ارائه شده توسط Gfk از طریق وب‌سایت GamesIndustry، کنسول PS5 شاهد افزایش 56 درصدی عرضه خود در بریتانیا در ماه آگوست نسبت به جولای بود که البته به این معنی است که افزایش قابل توجهی نیز در زمینه فروش داشته است. در واقع این کنسول اکنون به پرفروش‌ترین کنسول بریتانیا در سال 2022 تبدیل شده است و از نینتندو سوییچ هم پیشی گرفته است.

در همین حال کنسول نینتندو هم نسبت به ماه قبل شاهد افزایش 4 درصدی در زمینه فروش بوده است، در حالی که Xbox Series X|S تقریباً در دو ماه گذشته آمار فروش یکسانی داشته است و در جدول فروش بریتانیا جایگاه سوم را پس از کنسول‌های سونی و نینتندو بدست آورده است. طبق آمار ارائه شده توسط Gfk، در مجموع تقریباً 125 هزار کنسول در ماه آگوست در بریتانیا فروخته شده است که نسبت به ماه جولای شاهد افزایش 20 درصدی در این زمینه بوده‌ایم.

اوایل سال جاری، سونی اعلام کرد که اولویت اول این کمپانی در سال آینده، حل مشکلات عرضه PS5 است و امیدوار است در سال 2023 با تأمین قطعات بیشتر شاهد فروش بالاتر کنسول خود در سطح جهانی باشد.