به گزارش گیمین‌گرویتی، شرکت سونی از دسته‌ی بازی جدید خود برای کنسول PS5 رونمایی کرد. این دسته DualSense Edge نام دارد و در پخش زنده‌ی شب افتتاح نمایشگاه Gamescom 2022 با تریلری جذاب به نمایش در آمد. DualSense Edge از جهات بسیاری شبیه DualSense معمولی به‌نظر می‌رسد. این دستگاه رنگ و الگوی نورپردازی مشابهی دارد اما کمی ضخیم‌تر از مدل معمولی است.

 

 

شرکت Sony در پستی که پس از معرفی این سخت‌افزار در وبلاگ خود گذاشت، به معرفی بیشتر این محصول پرداخت. تنظیمات شخصی‌سازی DualSense Edge شامل تغییر کامل تنظیمات دکمه‌ها، تنظیم حساسیت دسته‌ها و تنظیمات مربوط به Dead Zone می‌شود. این دسته یک دکمه‌ی Fn اختصاصی دارد که به کمک آن می‌توان صدای بازی و چت را تنظیم کرد یا پروفایل بازی را به سرعت تغییر داد. دارندگان این دسته می‌توانند سَری اهرم‌های گردان و کلید‌های پشتی دسته را با موارد موجود در بازار عوض کرده یا کل اهرم گردان آن را با نسخه‌های قابل خریداری جایگزین کنند. این دسته همچنان تمام خصوصیات یک DualSense معمولی مانند Haptic Feedback و Adaptive Triggers را در خود دارد.

دسته‌ی DualSense Edge با کابل USB-C و کیف حمل مخصوص به فروش خواهد رسید که شامل دسته و تمام دکمه‌های جایگزین می‌شود. این کیف طراحی شده تا بتوانید زمانی که دسته در آن قرار دارد، آن را شارژ کنید.

 

این خصوصیات تقریبا همسان دسته‌های Xbox Elite Controllers می‌باشد که با قیمتی گزاف، تجربه‌ای حرفه‌ای از بازی در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. سابقا شرکت‌های متفرقه دسته‌های مشابه‌ Edge برای PlayStation ساخته‌اند اما این نخستین نسخه‌ی رسمی سونی می‌باشد. قیمت و یا تاریخ عرضه‌ی DualSense Edge تا کنون اعلام نشده است.