به گزارش گیمین‌گرویتی، اخیراً شاهد برگزاری رویداد D23 از طرف کمپانی دیزنی بودیم که در این رویداد از پروژه‌های آینده این کمپانی رونمایی شد. در این میان، اولین تصاویر انیمیشن بعدی پیکسار که با همکاری دیزنی ساخته می‌شود هم منتشر شد. 

نام این انیمیشن Elemental است و برخی از ویدئوها و جزئیات آن در جریان رویداد D23 در پشت درهای بسته به خبرنگاران و منتقدین سینما نشان داده شد. کسانی که شاهد این اطلاعات و جزئیات از انیمیشن Elemental بودند، آن را از لحاظ بصری جایی بین Inside Out و Zootopia توصیف کردند.

به گفته سازندگان، این انیمیشن ماجراهای دو شخصیت به نام‌های Ember و Wade را دنبال خواهد کرد که صداگذاری آنها به ترتیب بر عهده Leah Lewis و Mamoudou Athie خواهد بود. این دو شخصیت نماینده دو عنصر از عناصر اصلی حیات یعنی آب و آتش هستند. کارگردانی این انیمیشن را هم Peter Sohn انجام داده است و در کنار معرفی این اثر، اعلام کرد که داستان آن را از زندگی پدر و مادرش که سال‌ها پیش به نیویورک نقل مکان کرده بودند الهام گرفته است. خلاصه داستان رسمی انیمیشن Elemental هم به شرح زیر است:

«Elemental داستان یک زوج کم صبر به نام Ember و Wade را دنبال می‌کند که در شهری که ساکنان آن یعنی آتش، آب، زمین و هوا با هم زندگی می‌کنند ماجراهای خود را دنبال خواهند کرد. Ember و Wade در آستانه کشف یک چیز اساسی هستند: این که در واقع چقدر با هم اشتراک دارند!»

همانطور که در بالا گفته شد، این انیمیشن به کارگردانی Peter Sohn که کارگردانی انیمیشن دایناسور خوب یا The Good Dinosaur را در کارنامه خود دارد ساخته می‌شود و اتفاقات آن هم از دوران کودکی پیتر در شهر نیویورک الهام گرفته شده است. پیتر درباره داستان Elemental اضافه کرده است:

«والدین من در اوایل دهه 1970 از کره به آمریکا مهاجرت کردند و یک مغازه خواربارفروشی شلوغ را در محله برانکس برپا کردند. ما هم جزو خانواده‌های زیادی بودیم که با امیدها و رویاهای زیادی به سرزمین جدیدی نقل مکان کرده بودیم. همه ما مثل اجزایی بودیم که در یک کاسه سالاد بزرگ با یکدیگر مخلوط شده‌اند! از فرهنگ‌ها، زبان‌ها و محله‌های کوچک و زیبا گرفته تا کشورهای بزرگ و غنی دیگر که در نهایت مسیرمان با یکدیگر یکی شده بود. این چیزی بود که من را به سمت ساختن Elemental هدایت کرد. او در نهایت گفت: «داستان ما بر اساس عناصر کلاسیک جهان هستی یعنی آتش، آب، زمین و هوا است. برخی عناصر با یکدیگر مخلوط می‌شوند و برخی دیگر نه. اگر این عناصر زنده بودند چه می‌شد؟ این همان چیزی است که در Elemental خواهید دید.»

انیمیشن Elemental قرار است در 16 ژوئن 2023 (26 خرداد 1402) در سینماهای سراسر جهان اکران شود.