به گزارش گیمین‌گرویتی و مطابق مطلبی که آمار فروش کنسول‌ها و بازی‌ها را در قاره اروپا در سال 2021 اعلام کرده است، کنسول های Switch و PS5 پرفروش ترین کنسول های اروپا در سال 2021 بودند؛ Spider-Man: Miles Morales نیز دومین بازی پرفروش PS5 بوده و پشت سر FIFA22 قرار گرفته است!

همانطور که پیشتر گفته شد، کنسول‌های Nintendo Switch و PS5 پرفروش‌ترین کنسول‌های سال 2021 در مناطق مختلف اروپا بوده‌اند.

این اطلاعات توسط GamesIndustry's Christopher Dring از طریق توییتر بدست آمده است. طبق گفته Dring، پلتفرم هیبریدی نینتندو امسال دوباره بر فروش سخت افزار در مناطق مختلف اروپایی تسلط یافته است اما PS5 سونی اولین جایگاه را در بریتانیا، سوئد، فنلاند و دانمارک کسب کرده است.

در مورد فروش بازی در اروپا در سال 2021، FIFA 22 پرفروش‌ترین بازی جدید است که آمار FIFA 21 را پشت سر گذاشته است. جالب اینجاست که با وجود عرضه بزرگ‌تر از نسخه‌های قبلی سری متروید، Metroid Dread تنها توانست جایگاه بیست و سوم را در آمار فروش مناطق اروپایی به دست آورد.

Dring در ادامه می‌نویسد: فقط دو بازی جدید در ده بازی برتر اروپا از لحاظ فروش (طبق داده‌های GSD) وجود دارد: Call of Duty: Vanguard و Super Mario 3D World + Bowser's Fury و سایر عناوین پرفروش 2021 در اروپا، متعلق به بازی‌های عرضه شده در گذشته می‌باشد.

همچنین این منبع در ادامه به نکته بسیار جالبی اشاره کرده: اینکه بازی Farming Simulator 22 فروش بیشتری را نسبت به عناوین معروفی همچون Forza Horizon 5، Guardians Of The Galaxy، Monster Hunter Rise در اروپا تجربه کرده است!

وقتی صحبت از فروش بازی‌ها در PS5 به میان می‌آید، Spider-Man: Miles Morales امسال دوباره حضور قدرتمندی را از خود نشان داد و دومین بازی پرفروش کنسول نسل بعدی سونی محسوب می‌شود. اولین رتبه در این زمینه متعلق به Fifa 22 است. عنوان Spider-Man: Miles Morales سال گذشته همزمان با عرضه PS5 منتشر شد و از آن زمان تاکنون فروش خوبی را تجربه کرده است. اطلاعات بیشتر در مورد فروش کلی سخت افزار و نرم افزار امسال به زودی به اشتراک گذاشته خواهد شد.