به گزارش گیمین‌گرویتی، کمپانی‌های Yostar و Hypergryph استریم سالگرد 2/5 ساله شدن انتشار نسخه جهانی بازی Arknights را در 23 ژوئیه 2022 (2 تیر 1401) انجام دادند و در کنار پیش نمایش رویداد سال آینده، تریلر جدیدی از اقتباس انیمه‌ای این بازی با عنوان Arknights: Prelude to Dawn را نیز نمایش دادند.
این تریلر تصاویر جدیدی از این انیمه و همچنین صداپیشگی آن به زبان ژاپنی توسط Tomoyo Kurosawa را به نمایش می‌گذارد که نقش Amiya را در این مجموعه ایفا خواهد کرد. در ادامه می‌توانید تریلر معرفی انیمه Arknights: Prelude to Dawn را مشاهده کنید:

به گفته سازندگان، دنیای بازی Arknights با نام Terra در انیمه این مجموعه بیشتر بررسی شده و بینندگان بیشتر با این دنیا و حال و هوای آن آشنا خواهند شد. سخنان Amiya در تریلر نشان می‌دهد که Originium (ماده تخیلی که به همه فن‌آوری‌ها و اشیای موجود در دنیای Arknights قدرت می‌دهد)، منبع قدرت Oripathy نیز محسوب می‌شود. Oripathy یک بیماری نادر و بدون درمان است که در اثر قرار گرفتن در معرض Originium ایجاد می‌شود. در حالی که برخی از مردم به دلیل علائم این بیماری قدرت و توانایی‌های غیرمعمولی به دست می‌آورند، اکثر مبتلایان دیگر محکوم به سرنوشت دردناکی هستند. گاهی اوقات افراد آلوده، کریستال‌های Originium را روی پوست یا اندام‌های می‌بینند و این کریستال‌ها در نهایت در هنگام مرگ منفجر می‌شوند! افراد آلوده توسط دولت های مختلف Terran جدا شده و بی رحمانه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. 
رودز آیلند (Rhodes Island)، سازمانی Amiya در آن مشغول به کار است یک شرکت داروسازی/سازمان شبه نظامی است که در حال تحقیق در مورد درمان Oripathy و حمایت بهتر از آلوده‌شدگان است. همانطور که در تریلر Arknights: Prelude to Dawn دیده می‌شود، حریف این شرکت، سازمان Reunion است. Reunion سازمانی متشکل از مبتلایان است که شورش مسلحانه‌ای را علیه دولت‌های Terran به راه می‌اندازد. فرماندهان و مسئولان Reunion مانند Mephisto و Crownslayer در تریلر قابل مشاهده هستند. 
انیمه Arknights: Prelude to Dawn در حال تولید است و در حال حاضر زمان مشخصی برای نمایش آن وجود ندارد.