CD Projekt تایید کرد که بازی‌های AAA بعدی از مجموعه‌های Cyberpunk و The Witcher در سال 2022 توسعه خواهند یافت.

به گزارش گیمین‌گرویتی، CD Projekt RED در حال حاضر در حال آماده2سازی آپدیت‌هایی برای آینده نزدیک است و مطابق این اطلاعات، Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 هر دو نسخه‌های نسل نهمی PS5 و Xbox Series X|S خود را در اوایل سال 2022 دریافت خواهند کرد؛ در حالی که به‌روزرسانی‌ها و گسترش دهنده‌های بعدی برای قبلی نیز در حال حاضر در دست ساخت هستند. با این حال در سال آینده، این استودیوی لهستانی کار روی پروژه های بزرگ بعدی خود را آغاز خواهد کرد. 
 Adam Kiciński رئیس استودیو CD Projekt Red در مصاحبه‌ای با نشریه لهستانی Rzeczpospolita در پاسخ به این سوال که آیا CD Projekt برنامه‌هایی برای توسعه IP های فراتر از Cyberpunk و The Witcher دارد یا خیر، گفت که این دو مجموعه ویژگی‌ها و پتانسیل بالایی دارند. به این ترتیب، استودیوی ما تنها بر روی این دو پروژه تمرکز دارد و توسعه بازی‌های AAA با بودجه کلان را برای هر دو سری, در سال 2022 آغاز خواهد کرد. 
کیسینسکی در ادامه گفت: ما در حال حاضر روی این دو فرنچایز خود تمرکز می کنیم. بنابراین یکی از اهداف استراتژیک ما شروع کار بر روی پروژه های AAA به موازات IP های ما است که انتظار می رود سال آینده اتفاق بیفتند و روند توسعه آنها، شروع شود.

البته این اولین باری نیست که CD Projekt RED این موضوع را بیان‌می‌کند و در اوایل سال جاری اظهارات مشابهی را ارائه کرده بود.  چند ماه قبل از عرضه Cyberpunk 2077، Kiciński همچنین تایید کرده بود که پس از انتشار Cyberpunk2077، کار روی بازی اصلی بعدی از سری Witcher را آغاز خواهد کرد. گفته می‌شود با توجه به این واقعیت که استودیو بعد از مشکلات عرضه Cyberpunk 2077، درس خود را آموخته و قصد دارد چرخه‌های بازاریابی کوتاه‌ مدت تری برای بازی‌های آینده‌اش داشته باشد، به احتمال زیاد به این زودی‌ها چیز زیادی در مورد آنچه در آینده در انتظار ماست نخواهیم شنید!
در همین حال، CD Projekt به تازگی The Molasses Flood، توسعه دهنده The Flame in the Flood و Drake Hollow را نیز خریداری کرده است. گفته می شود که این تیم در حال کار بر روی یک پروژه جدید جاه طلبانه بر اساس Cyberpunk یا The Witcher است.