Metroid Dread ، Far Cry 6 ، Alan Wake Remastered و Super Monkey Ball Banana Mania همگی در 10 رتبه برتر جدول در نمودارهای خرده فروشی هفتگی انگلستان قرار گرفتند.

به گزارش گیمین‌گرویتی و با منتشر شدن جدول آمار فروش بازی‌ها در انگلستان، داده های فروش بازی های ویدئویی فیزیکی در بریتانیا در هفته گذشته به لطف Gfk (از طریق GamesIndustry) در دسترس است و طبق مستندات،هفته ی بسیار پرحادثه ای را پشت سر گذاشته است به همراه چهار بازی جدید هفته اول فروش خود را در 10 مورد اول به نمایش گذاشتند. با این حال، فیفا 22 در جای هفته قبل خود ثابت ماند. فروش 58 درصدی نسبت به هفته گذشته مشاهده می شود و اگرچه فروش فیزیکی سالانه 32 درصد از آنچه FIFA 21 در این دوره از زندگی خود مدیریت کرده بود کاهش یافته است ، اما کل فروش آن از جمله دیجیتال در واقع بیشتراز مقدار مشابه نسخه قبلی است.

Far Cry 6 هم در رتبه دوم قرار گرفت و 47 درصد فروش آن بر روی PS5 ، و 24 درصد بر روی PS4 و 29 درصد بر روی Xbox انجام گرفته است. جای تعجب نیست که فروش فیزیکی آن نسبت به نسخه قبلی خود کمتر است، زیرا 70 درصد کمتر از Far Cry 5 در زمان فروش مشابه فروخته است- اما باز هم ، با توجه به افزایش شدید فروش دیجیتال برای همه بازی ها به طور کلی، کاهش فروش نسخه‌های فیزیکی به احتمال زیاد به میزان قابل توجهی افزایش نیافته است. 

سپس Metroid Dread وجود دارد که در رتبه سوم ظاهر می شود. این بازی پرفروش ترین بازی Metroid در تمام دوران است و از بازی Metroid Prime 3: Corruption در سال 2007 پیشی گرفته است و سه و نیم برابر آخرین بازی دو بعدی این سری ، Metroid: Samus Returns در زمان عرضه ، فروش داشته است. این پنجمین راه اندازی فیزیکی بزرگ برای یک بازی Switch در انگلستان در سال جاری است. در همین حال ، به لطف راه اندازی Switch OLED ، فروش نرم افزار برای سیستم به طور کلی اندکی افزایش یافته است و 26 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است و تعدادی از بازی ها از این افزایش سود می برند.

Alan Wake Remastered در شماره 5 این جدول جای گرفته است که 63 درصد فروش آن در PS5، و 21 درصد در PS4 و 17 درصد باقی مانده در کنسول های Xbox است.