به گزارش گیمین‌گرویتی، همانطور که باب میل طرفداران بازی‌های استراتیژی انتظار می‌رفت، دنباله فرنچایز تحسین شده Men of War II در سال 2023 عرضه می‌شود. در ابتدا تاریخ انتشار بازی اوایل سال 2022 اعلام شده بود اما تصمیم بر تغییر این تاریخ به منظور اعمال ویژگی‌ها و محتویات جدیدی که توسط طرفداران پیشنهاد شده بود، صورت گرفت.  استودیوی اوکراینی Best Way که در Severodonetsk مستقر بود، باید به کارکنان خود و خانواده‌هایشان کمک می‌کرد تا بعد از اتفاقات ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (5 اسفند ماه سال 1400) به علت مشکلات جنگ جابه‌جا شوند. در آن بازه زمانی، پروسه تولید بازی متوقف شده بود. با این وجود، تیم Best Way در چند ماه گذشته مشتاقانه به کار خود بازگشته اند و با کمک طرفداران حامی این فرنچایز، چندین مرحله از تست‌های بازی را اجرا کرده اند. گیم پلی این نسخه، ویژگی‌های جدیدی مانند Frontline و Direct Control را دارد. 

 با این حال، به لطف بازخورد‌های بازیکنان از این آزمایشات، سازنده قصد دارد بازی را بزرگ‌تر و بهتر از آنچه در ابتدا تصور می‌کرد، بسازد. تحقق این چشم انداز به زمان بیشتری برای توسعه نیاز دارد، اما هر دو کمپانی سهیم در بازی یعنی Best Way و Fulqrum Publishing توافق کردند که بهترین و بزرگ‌ترین بازی از سری Men of War را بسازند به طوری که ارزش بالایی برای تجربه داشته باشد.

  این زمان اضافی به تیم Best Way اجازه می‌دهد تا محتوای جدیدی به بازی اضافه کند، مانند کمپین مستقل برای Reich سوم که بسیار مورد درخواست طرفداران بوده است و یا ماموریت‌های جدید برای سایر گروه‌ها. در ادامه در زمینه بهبود بسیاری از ویژگی‌های گیم‌پلی مانند کمپین‌های پویا و ارتقای قابل توجه رابط کاربری تلاش فراوانی کرده اند. به زودی اطلاعات بیشتری در مورد تمام ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید بازی منتشر می‌شود. اما در این بین، تریلر حماسی جدیدی برای Men of War II منتشر شده است که می‌بینید:

 با تجربه عنوان Men of War 2، بهترین لذت از یک بازی استراتیژی در لحظه را با حال و هوای جنگ جهانی دوم خواهید برد. این بازی امکاناتی نظیر وجود یگان‌های ویژه با تخصص‌های مختلف برای رهبری، پایبند بودن به اتفاقات تاریخی و ارتقا عالی از نظر بصری و صوتی را برای شما به ارمغان می‌آورد که همگی با قلب اصلی مجموعه ترکیب شده‌اند.  شما می‌توانید در این بازی نیروهای خود را در نبردهای شدید جبهه‌های غربی و شرقی رهبری کنید. آن هم در لحظات واقعی تاریخی! برای نشان دادن توانایی خود به عنوان بزرگترین رهبر نظامی تمام دوران، از استراتژی‌های نظامی پیچیده استفاده کنید، کمین کنید و یا به وحشیانه‌ترین شکل ممکن حمله کنید.

 باید با درنظر گرفتن شرایط خود، به قوانین مختلفی دست یابید تا با به کارگیری آن‌ها، در نبردهای سریع و پر از چالش Men of War II به بهترین شکل ممکن پیروز شوید. این قوانین شامل استراتیژی‌های مختلف برای ارتش شماست که از نیرو‌های هوایی گرفته تا زمینی و پیاده نظام را شامل می‌شوند. پیشرفت‌های بصری قابل توجه، محیط‌های تخریب‌پذیر با فیزیک عالی و هوش مصنوعی پیشرفته بازی باعث شده است تا اثر فاخری ساخته شود و انتظارات طرفداران را برآورده کند.

  Men of War II در سال 2023 برای رایانه های شخصی از طریق Steam ،Epic Games Store و سایر فروشگاه‌های دیجیتال در دسترس خواهد بود.