کارگردان و نویسنده‌ی سری Mass Effect اعلام کرد که یک اقتباس سینمایی یا تلوزیونی از این مجموعه پر طرفدار، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز نه. طی مصاحبه‌ای با سایت Business Insider، آقای Mac Walters که مدیر نوآوری نسخه‌ی Legendary Edition و Andromeda  و داستان‌سرای نسخه‌ی دوم و سوم از سری Mass Effect بوده است، ادعا کرد که استدیو بایوور درخواست‌هایی از هالیوود برای ساخت یک اقباس سینمایی از این سری را دریافت کرده است.

به گزارش گیمین‌گرویتی، آقای مک والترز در این مصاحبه اشاره کرد :« دنیای مس‌افکت بسیار گسترده است و بسیاری از افرادی که من در صعنت فیلم و تلوزیون می‌شناسم، از من می‌پرسند که چه زمانی این کار را انجام می‌دهیم و اینکه حتما باید این کار را انجام دهیم. »

قبلا یک فیلم اقتباسی از مس‌افکت توسط Warner Bros در دست ساخت قرار داشت اما مثل بسیاری پروژه‌های دیگر از بازی‌ها، این فیلم هیچوقت به سرانجام نرسید. « انگار ما همیشه در حال جنگیدن با خود آی‌پی بودیم. چه داستانی قرار است طی 90 تا 120 دقیقه گفته شود؟ آیا آن چیزی که لایقش است را انجام خواهیم داد؟»

اوایل سال جاری، به نظرمی‌رسید که Henry Cavill قرار است در یک لایو-اکشن از مس‌افکت حضور داشته باشد. ستاره‌ی هالیوودی که در به عنوان سوپرمن و گرالت از سریال The Witcher ایفای نقش می‌کند، یک عکس تار که در آن فیلمنامه‌ای دیده شد، منتشر کرد که بعدها طرفداران توانستند اشاراتی به خلاصه‌ای از داستان نسخه‌ی اول بازی Mass Effect را در آن فیلمنامه پیدا کنند. 

با توجه به صحبت‌های آقای والترز از استدیو بایوور، یک سریال تلوزیونی انتخاب مناسب‌تری برای سری Mass Effect خواهد بود. « زمانیکه شما قصد دارید داستانی به بزرگی و جزئیات مس‌افکت را تعریف کنید، تلوزیون بهترین روش انجام این کار است. به طور طبیعی این اقتباس برای یک مجموعه قسمتی متناسب است.»

« زمانی که ما یک بازی مس‌افکت می‌ساختیم، یک داستان اصلی و کلی وجود داشت که ما قصد داشتیم آن را تعریف کنیم، اما هر یک از مراحل بازی مثل یک قسمت از سریال تلوزیونی بود. این داستان‌ها از پیش نوشته نمی‌شدند بلکه زمانیکه به آن‌ها می‌رسیدیم، داستان را می‌نوشتیم. به این ترتیب این قسمت‌ها به داستان اصلی اضافه می‌شوند و گاهی اوقات داستان اصلی نیز شامل تغییراتی می‌شود چونکه ما یک کار بسیار جذاب را در آن قسمت انجام داده‌ایم. »