سریال Lord of The Rings: Rings of Power در تلاش است تا از فیلم‌های شش گانه‌ی Peter Jackson متفاوت به‌نظر برسد. اما گویا ممکن است Ian McKellen، بازیگر دیرینه‌ی نقش Gandalf در آینده به این سریال بپیوندد. تولید سریال هنوز به مراحل نهایی نرسیده و Lindsey Weber تهیه‌کننده‌ی اجرایی سریال می‌گوید هیچ احتمالی را منتفی نمی‌‌داند.

به گزارش گیمین‌گرویتی، Weber در جدیدترین نسخه‌ی مجله‌ی Total Film گفته است که تیم او «همه نوع احتمالی درمورد شخصیت‌های سریال را در نظر می‌گیرند» که این حرف شامل بازگشت Ian McKellen در نقش Gandalf نیز می‌شود. Weber در این باره گفت: «چه کسی ممکن است به McKellen نه بگوید؟ هیچ کس بر روی سیاره‌ی زمین نیست که به او نه بگوید».

McKellen سابقا به شوخی درمورد ایفای نقش در این سریال گفته بود که 83 سال عمر، توانایی او در ایفای نقش Gandalf را محدود نمی‌کند چرا که این شخصیت نیز بسیار سالخورده می‌باشد.

وی در ماه مارس 2022 به شبکه‌ی BBC2 گفت که تا آن زمان کسی از شبکه‌ی Amazon برای حضور در نقش Gandalf با او تماس نگرفته است. او گفت: «فکر نمی‌کنم شخصیت Gandalf نقشی در سریال The Rings of Power داشته باشد و اگر هم داشته باشد، بعنوان یک فرد سالخورده نخواهد بود».

Patrick McKay، شورانر این اثر به مجله‌ی Total Film گفت که آن‌ها نمی‌خواهند شخصیت‌های سرزمین میانه‌ را بدون پیشینه وارد داستان کنند. وی در این باره افزود: «برای ما بسیار مهم است که محتوا و اتمسفری که Tolkien را درگیر خود کرده بوده‌اند، دارای پیشینه و سابقه باشند».

کاملا مشخص نیست که آیا Gandalf در برهه‌ی عصر دوم سرزمین میانه حضور دارد یا خیر چرا که سریال Rings of Power اثری فانتزی است و می‌تواند تعداد شخصیت‌های دلخواه خود را به نمایش در آورد.

دو شخصیت Elrond و Galadriel که در فیلم‌های Peter Jackson نیز حضور داشتند، نقشی حیاتی در سریال دارند و Sauron خبیث نیز در آن حضور خواهد داشت پس بخشی از سریال شبکه‌ی آمازون با آثار ساخته‌ی Jackson هم‌پوشانی خواهد داشت.

سریال The Rings of Power در تاریخ 2 سپتامبر (11 شهریور) در شبکه‌ی Prime Video اکران خواهد شد.