استودیوی Kojima Productions و شخص هیدئو کوجیما در حال حاضر برای پروژه‌های جدید خود، در حال استخدام نیروهای جدید هستند  که او آن‌ها را «اصیل و نو» و «عناوین جاه طلبانه» کاملاً جدید توصیف می‌کند.

به گزارش گیمین‌گرویتی، هیدئو کوجیما و استودیوی کوجیما پروداکشنز او در طول یک سال گذشته مورد افشای اخبار و شایعات زیادی قرار گرفته‌اند. به تازگی شنیده‌ شده که همکاری جدید کوجیما با ایکس‌باکس برای یک بازی کاملاً جدید مبتنی بر فضای ابری در حال انجام است و همچنین طبق شایعات، این بازی یک عنوان ترسناک اپیزودیک است. 
شایعات کمتر قابل اعتماد دیگر حاکی از آن است که کوجیما به کار بر روی مجموعه‌های Silent Hill و Metal Gear بازگشته است، که به نظر می‌رسد از طرف طرفداران این فرنچایزها آرزویی دیرینه باشد!
امروز، هیدئو کوجیما چند نکته در مورد عناوین جدیدی که در کوجیما پروداکشنز در دست ساخت هستند، به گیمرها و علاقه‌مندان ارائه کرد. کوجیما یک فرصت شغلی در توییتر منتشر کرده و اظهار داشت که تیم او در حال حاضر کارکنان جدیدی را استخدام می‌کند که بر روی ساخت بازی های اصلی جدید و عناوینی هیجان انگیز کار کنند.

این تعجب آور نیست زیرا قبلاً می دانستیم که Kojima Productions حداقل دو پروژه در دست ساخت دارد. اینکه ما دقیقا چه زمانی معرفی این عناوین را دریافت خواهیم کرد هنوز مشخص نیست اما کوجیما دوست دارد در نمایش The Game Awards که میزبان آن دوست نزدیکش، Geoff Keighley است شرکت کند. اگرچه، ممکن است برای آن خیلی زود باشد اما کسی از آینده و افکار کوجیما اطلاع دقیقی ندارد!

یکی از چیزهایی که شنیدن آن جالب خواهد بود، انحصاری بودن این پروژه جدید است. آخرین بازی کوجیما Death Stranding برای مدت طولانی قبل از ورود به PC، برای پلی استیشن انحصاری بود. اکنون که ظاهراً کوجیما با ایکس‌باکس همکاری می‌کند، فرض می‌کنیم که او حداقل یکی از عناوین جدید خود برای Xbox Series X|S و PC منتشر خواهد کرد. مورد دیگر می تواند یکی دیگر از انحصاری های پلی استیشن باشد، اما این فقط حدس و گمان است زیرا هیچ اطلاعات رسمی از آنها در دسترس نیست.