کارگردان God of War: Ragnarok یعنی Eric Williams به تازگی و طی مصاحبه‌ای گفته است که دادن گزینه های دفاعی بیشتر به بازیکنان راهی دیگر است که در ادامه بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا آزادی بیشتری در مبارزه و پیشرفت داشته باشند.

به گزارش گیمین‌گرویتی، چندین گفتگو و جزئیات داستان در مورد God of War: Ragnarok در روزهایی که سونی بالاخره رسماً از آن رونمایی کرد ظاهر شدند و یکی از جنبه های بازی که ما چیزهای جالب زیادی در مورد آن آموختیم، بخش مبارزات آن است. اریک ویلیامز کارگردان جدید سری در مورد این که چگونه راگناروک بر انتخاب و بازی بازیکنان از طریق گزینه های بیشتر در مبارزات و پیشرفت بیشتر تأکید می‌کند، بسیار صحبت کرده است  و چیز دیگری که در صحبت‌هایش به آن توجه کرده، انواع خاصی از وسایل و تجهیزات است.

ویلیامز در مصاحبه اخیر خود ، هنگامی که در مورد انواع مختلف سپرهایی که Kratos در تریلر از آنها دیدیم پرسیده شد، تأیید کرد که واقعاً سپرهای مختلفی در God of War: Ragnarok وجود خواهد داشت که هر کدام دارای ویژگی ها و قابلیت‌های دفاعی منحصر به فرد هستند و  اینکه دشمنان و رویارویی‌ها به گونه ای طراحی می‌شوند که بازیکنان تشویق می شوند انواع مختلف وسایل و توانایی ها را در شرایط خاص امتحان کنند.

ویلیامز در ادامه گفت: من نمی خواهم زیاد در مورد آن صحبت کنم اما بله، سپرهای مختلفی وجود دارد و آنها گزینه‌ها و توانایی‌های دفاعی متفاوتی دارند. دلیل اینکه ما این کار را انجام می دهیم این است که ما واقعاً می خواهیم انتخاب روشنی را برای نحوه ساخت Kratos مانند تجهیزات و بارگیری و مواردی از این دست ایجاد کنیم. بنابراین در قسمت دفاع می توانید کمی متفاوت بازی کنید. و سپس دشمنان می دانند چگونه به آن پاسخ دهند یا شما را مجبور به این شرایط مختلف می کنند که باید از چیزهای مختلف استفاده کنید. بنابراین من فکر می کنم برای بازیکنان سرگرم کننده خواهد بود که آن را کشف کنند. اما همچنین ما می خواستیم این امر بیانگرتر از نسخه پیشین باشد، جایی که انتخاب های شما هنگام تنظیم آنها اهمیت دارد.

 ویلیامز همچنین تأیید کرد که مبارزات در God of War: Ragnarok چندین مکانیک و کمبو مختلف را از بازی های دوران یونانی این سری باز می گرداند که استودیو سانتا مونیکا نتوانست در عنوان 2018 پیاده سازی کند.

God of War: Ragnarok در سال 2022 برای PS4 و PS5 منتشر خواهد شد.