به گزارش گیمین‌گرویتی، Kadokawa و Dengeki Bunko اعلام کردند که ریکی کاواهارا، رمان نویس معروف مجموعه Sword Art Online رمان جدیدی با عنوان Demons’ Crest را منتشر خواهد کرد.

وظیفه طراحی شخصیت‌های این رمان بر عهده Yukiko Horiguchi است که سابقه کار در پروژه K-On! را هم در کارنامه خود دارد. داستان Demons’ Crest در آینده‌ای نزدیک و گره خورده با فناوری VR رخ خواهد داد که در آن افراد می‌توانند با تمام بدن خود با دنیای واقعیت مجازی تعامل داشته باشند. مشابه آثار قبلی ریکی کاواهارا یعنی Sword Art Online و Accel World، هسته خط داستانی این رمان جدید را هم دنیای واقعیت مجازی تشکیل خواهد داد. 
Demons’ Crest داستان یوما آشیهارا، یک دانش‌آموز 11 ساله کلاس ششمی را روایت می‌کند که به یک آزمایش برای تست Actual Magic، اولین تکنولوژی MMORPG که از فناوری VR استفاده می‌کند می‌پیوندد. بلافاصله پس از شکست دادن یک باس‌فایت همراه با همکلاسی‌هایش، یک چراغ قرمز مرموز آواتار یا شخصیت مجازی یوما را تسخیر می‌کند و باعث می‌شود او بیهوش شود. پس از خروج اجباری یوما از این تکنولوژی، او از خواب بیدار می‌شود تا یک واقعیت ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی را ببیند که در آن عناصر دنیای واقعی با جادوی دنیای مجازی ترکیب شده است!

مطبوعات کشور ژاپن همچنین اضافه کردند که که Demons’ Crest اولین رمان ریکی کاواهارا خواهد بود که به عنوان یک محصول تجاری نوشته می‌شود. این نویسنده برای نوشتن آثار قبلی خود، Sword Art Online و Accel World شهرت زیادی به دست آورده است. کاواهارا همچنین دارای مجموعه رمان دیگری با عنوان The Isolator است که اولین انتشار رسمی خود را در سال 2014 در ژاپن تجربه کرد. با این حال او ابتدا تمام عناوین نام برده در بالا را به عنوان پروژه‌های شخصی خود معرفی کرده بود.

Demons' Crest در تاریخ 10 نوامبر 2022 (19 آبان) در ژاپن در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین ریکی کاواهارا در روز دوشنبه 12 سپتامبر 2022 (21 شهریور) در ساعت 19:00 به وقت ژاپن جزئیات بیشتری درباره رمان جدید خود را از طریق یک لایواستریم در کانال رسمی خود منتشر خواهد کرد.