به گزارش گیمین‌گرویتی، شرکت 505Games (ناشر بازی‌های Control و Death Stranding) اعلام کرد که برای اولین باز در تاریخ 15 ساله‌ی فعالیت خود، قصد دارد رویدادی برای نمایش بازی‌های خود بصورت مجازی برگزار کند. این رویداد در تاریخ 17 می (27 اردیبهشت) در ساعت 17:30 به وقت تهران در کانال یوتیوب 505Games قابل تماشا خواهد بود.

505 درباره‌ی رویداد خود گفت: «در نمایش مجازی بهار 2020 منتظر اخبار جدید از بازی‌های اعلام شده باشید و  احتمال دیدن چند سوپرایز را نیز بدهید».

Patrice Bouédibéla، مجری سابق شبکه‌ی MTVT میزبان رویداد 505Games خواهد بود که طی آن به مصاحبه با توسعه‌دهندگان نیز خواهد پرداخت.

Neil Ralley، رئیس شرکت 505Games گفت: «همانطور که 505 به رشد خود ادامه می‌دهد، لازم است ما توسعه‌دهندگان بی‌نظیر خود و بازی‌هایی که می‌سازند را به دنیا بشناسانیم و بگوییم که به آن‌ها افتخار می‌کنیم. مشتاقیم در اولین رویداد 505 بازی‌های جدیدی که برای عرضه در آینده خواهیم ساخت را معرفی کنیم. حضور مردم در این رویداد برای ما افتخار است».

در اخبار دیگر، ماه ژوئن سال گذشته استودیو Remedy اعلام کرد که قصد دارد با همکاری 505Games، دو بازی دیگر از مجموعه‌ی Control بسازد. نخستین بازی عنوانی co-op در جهانی مشابه Control خواهد بود که اکنون با نام رمز Condor شناخته شده و توسط تیم Vanguard این استودیو در حال توسعه است.

دومین عنوان، دنباله‌ی Control خواهد بود که این‌بار با بودجه‌ی بیشتر قصد گسترش دنیای این فرنچایز را دارد. 

شرکت 505Games اخیرا نسخه‌ی PC بازی Death Stranding را منتشر کرده و طی هفته‌ی گذشته بازی Elyuden Chrolnicle: Rising را نیز به بازار عرضه داشته است.

عناوین دیگر مورد انتظار از این شرکت شامل Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes و نیز نسخه‌ی کنسولی Gunfire Reborn می‌باشند