بازی Battlefield 2042 یک بازی تماما چندنفره (مولتی‌پلیر) می‌باشد و انتظار می‌رود که با داشتن نقشه‌های عظیم و امکان حضور همزمان ۱۲۸ بازیکن، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. اما محدودیت‌های سخت‌افزاری کنسول‌های PS4 و Xbox One شرایطی را ایجاد می‌کنند که نتایجی مشابه PS5 و Xbox Series X|S امکان‌پذیر نخواهد بود.

به گزارش گیمین‌گرویتی، بخش چندنفره Battlefield 2042 در کنسول‌های نسل قبلی کوچک‌تر است و تنها ۶۴ بازیکن می‌توانند در هر مچ حضور داشته باشند. در مقابل PS5 و Xbox Series X|S قابلیت حضور ۱۲۸ بازیکن را فراهم می‌کنند که دو برابر تعداد افرادی خواهد بود که از طریق کنسول‌های PS4 و Xbox One به تجربه این عنوان می‌پردازند. علاوه بر این، وسعت نقشه‌ها در کنسول‌های نسل قبلی کوچک‌تر خواهند بود.

البته این موضوع باعث می‌شود که سوالاتی درباره نحوه اجرای cross-play و حتی امکان‌پذیر بودن آن مطرح گردد. طبق اخباری که جدیدا لیک شده، در Battlefield 2042 قابلیت cross-play بین نسلی وجود نخواهد داشت. با توجه به اینکه سایر مطالب ذکر شده در این لیک حقیقت داشته، چندان دور از ذهن نیست که این خبر نیز درست باشد.

Battlefield 2042 در تاریخ ۲۲ اکتبر مصادف با ۳۰ مهر برای پلتفرم‌های PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X|S و PC منتشر خواهد شد. نسخه‌های نسل هشتمی با قیمت ۶۰ دلار و نسخه‌های PS5 و Xbox Series X|S نیز با قیمت ۷۰ دلار به فروش می‌رسند.