طی مصاحبه‌ای مختصر، Daniel Berlin کارگردان ارشد طراحی بازی Battlefield 2042 اطلاعات زیادی را در رابطه با این بازی ارائه داد. ایشان تایید کرد که سیستم کراس-پلی و کراس-پروگرشن (Cross-Progression) در بازی وجود خواهد داشت. بازیکنان پلتفرم‌های PS5، Xbox Series X|S و PC می‌توانند همگی باهم به تجربه‌ی بازی بپردازند و پیشرفت‌هایی که در بازی کسب می‌کنند (به همراه تمامی خریدهایی که انجام می‌دهند) قابل انتقال به پلتفرم‌های دیگر می‌باشد.

به گزارش گیمین‌گرویتی، افرادی که برای دموی فنی بازی که در تابستان امسال انجام می‌شود، دعوت می‌شوند، فرصتی دارند تا از سیستم کراس-پلی بازی بین پلتفرم‌های Xbox Series X|S، PS5 و PC استفاده کنند و در طرفی دیگر بازیکنان پلتفرم‌های Xbox One و PS4 نیز از این قابلیت بهره‌مند خواهند بود. این قابلیت هم برروی رایانه‌های شخصی و هم کنسول‌ها قابل غیرفعال سازی می‌باشد و به نظر می‌رسد که بازیکنان نسل‌قبلی نمی‌توانند با بازیکنان نسل‌جدید در یک مسابقه شرکت کنند که این موضوع با توجه به تفاوت در بزرگی‌ نقشه‌ها و تعداد بازیکنان، منطقی به‌نظر می‌رسد. 

بازی Battlefield 2042 قرار است در 22 اکتبر مصادف با 30 مهر منتشر شود. بخش داستانی در این نسخه از بازی وجود نخواهد داشت و تمرکز اصلی بر روی بخش چندنفره خواهد بود که در زمان عرضه شامل 7 نقشه‌ی مختلف می‌باشد که به مرور، نقشه‌های دیگری به آن اضافه خواهد شد. استدیو Ripple Effect Studious (که قبلا با نام DICE LA شناخته می‌شد) مشغول ساخت یک حالت (Game Mode) معرفی نشده برای این بازی است که این حالت قرار است در طی مراسم EA Play  در 22 ژوئیه مصادف با 31 تیر معرفی شود. تا انتشار اطلاعات بیشتر از این بازی با ما همراه باشید.