به گزارش گیمین‌گرویتی، AMD طی رویداد GDC اذعان داشت که FSR 2.0 بطور کامل بر روی کنسول‌های Xbox پشتیبانی می‌شود و در جعبه ابزار سازندگان بازی Xbox (GDK) حاضر خواهد بود تا سازندگان در بازی‌های خود از آن‌ها استفاده کنند.

تکنولوژی FSR 2.0 که با هدف ارتقای مصنوعی کیفیت بازی‌ها از رزولوشن‌های پایین به بالاتر ساخته شده، هفته‌ی گذشته برای PC به عرضه رسید. برخی به تشابه این تکنولوژی با DLSS شرکت Nvidia نیز اشاره کرده‌اند که تنها بر روی سری 2000 کارت‌های Nvidia (و نسخه جدیدتر) قابل دسترسی است. در مقابل، FSR 2.0 وابستگی به پردازنده‌ی خاصی ندارد و بدین ترتیب بر روی هر پردازنده‌ (AMD یا Nvidia) قابل استفاده است.

هر دو برند PlayStation و Xbox در دو نسل قبلی خود از پردازنده‌های گرافیکی AMD استفاده کرده‌اند.

فرضا، دليلي وجود ندارد كه نتوان از FSR 2.0 بر روي PS5 استفاده كرد. هرچند نامعلوم است كه شركت AMD براي انحصاري سازي اين تكنولوژی به کنسول‌های Xbox با مایکروسافت وارد مذاکره شده است یا خیر.

همچنین کارکرد این تکنولوژی بر روی کنسول Xbox One نیز مبهم است. اما در صورت ایجاد این ارتقا، عمر کنسول‌ نسل قبل مایکروسافت به مدت قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

از فناوری‌های نوین مانند FSR 2.0 هم برای PC و هم برای کنسول‌ها استقبال می‌شود چرا که بسیاری از بازی‍کنان این پلتفرم‌ها به دلیل کمبود جهانی پردازنده‌ها مجبور به گذران اوقات با دستگاه‌های قدیمی خود می‌باشند و خرید سخت‌افزار جدید (به خصوص، پردازنده‌های گرافیکی) در این شرایط کار ساده‌ای نیست.