بازآفرینی بازی Myst که هفته‌ی آینده برای PC و دو کنسول Xbox Series X/S (و همچنین سرویس Game Pass) عرضه می‌شود، یکی از جدیدترین عناوین آزمایش‌کننده‌ی تکنولوژی AMD FSR بر روی PC و یکی از اولین‌ها بر روی کنسول‌های Xbox خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید، مایکروسافت اوایل ماه ژوئن پشتیبانی کنسول‌های خود از FidelityFX Super Resolution را اعلام کرد.

به گزارش گیمین‌گرویتی، به گفته‌ی توسعه‌دهندگان استودیو Cyan Worlds، وجود FSR برای حصول اطمینان از اجرای 60 فریم بازی‌ها در Xbox Series X (با کیفیت 4K) و نیز Xbox Series S (با کیفیت 1440p) امری حیاتی بوده است.

یکی از ویژگی‌های تکنیکی که ما برای رسیدن به این امر (اجرای 60 فریم بر ثانیه) استفاده کردیم، AMD FidelityFX Super Resolution بوده است که به ما اجازه می‌دهد کیفیت بازی را تا حدی فراتر از قابلیت پیشین بازی بالا ببریم. به لطف FSR، بازی Myst می‌تواند بر روی Xbox Series X به نرمی با 60 فریم بر ثانیه در کیفیت 4K و بر روی Xbox Series S با کیفیت 1440p اجرا شود.

به کمک FSR، ما درصد استفاده‌ از صفحه نمایش بازی را بطور موثر در پس‌زمینه کاهش می‌دهیم و به Super Sampling اجازه می‌دهیم تصویر را شفاف کند که تغییراتی جزئی با کیفیت اصلی 4K بدون دستکاری درصد استفاده از صفحه نمایش دارد اما بطور کلی، FSR در Xbox Series X/S باعث افزایش عملکرد 75 درصدی بدون قربانی کردن محسوس کیفیت می‌شود.

تغییرات بصری این تکنولوژی نامحسوس هستند و قرار است این‌گونه باشند. نتیجه چیست؟ به جای تلاش برای رسیدن به تعادل بین عملکرد و کیفیت، ما به شما تجربه‌ای شفاف، واضح، سریع و جذاب بر روی پلتفرم‌های Xbox ارائه می‌دهیم. باعث افتحار ماست که جزو نخستین توسعه‌دهنده‌هایی باشیم که از این تکنولوژی برای Xbox Series X/S استفاده می‌کنند.