مطابق گفته‌های اخیر مدیرعامل AMD، روند کمبود کنسول‌های نسل جدید حداقل تا اواخر سال 2022 نیز ادامه‌دار خواهد بود!

به گزارش گیمین‌گرویتی، لیزا سو(مدیر عامل AMD) از تقاضای بالای مداوم برای PS5 و Xbox Series X|S تحت تاثیر قرار گرفته و همچنین اعتراف کرده که انتظار چنین استقبال بالایی را نداشته است. بر کسی پوشیده نیست که تقاضا برای کنسول‌های نسل بعدی از زمان عرضه این کنسول‌ها در اواخر سال گذشته بالا بوده است. با کمبود مداوم عرضه به دلیل همه گیری جهانی کووید-19 ، هر دو کنسول PS5 و Xbox Series هنوز به سختی در دسترس هستند. در همین رابطه و در آخرین تماس مالی با سرمایه گذاران، از مدیر عامل AMD در مورد وضعیت عرضه فعلی قطعات کنسول‌ها سوال پرسیده شد. به گفته مدیرعامل شرکت AMD، این کمپانی در سال آینده تولید تراشه‌ها را افزایش خواهد داد و او انتظار دارد که سال 2022 سال قدرتمند دیگری برای سونی و مایکروسافت باشد، اگرچه او انتظار دارد که سال 2023 "سال اوج‌گیری کامل" برای کنسول‌های نسل بعدی باشد.

لیزا سو گفت: "خب، من فکر می کنم  اول از همه تجارت کنسول، این چرخه خرید و فروش کنسول‌ها و همه چیزهایی که به طور کلی به آن نگاه می کنید، شگفت انگیز بوده است." «منظورم این است که اگر به قدرت چرخه فکر کنید، اکنون ما تا حدودی وارد سال دوم عرضه نسل نهم شده‌ایم و این واقعیت که تقاضا برای آن‌ها بسیار زیاد است، هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. منظورم این است که ما محصولات زیادی را برای سونی و مایکروسافت ارسال کرده‌ایم. بنابراین این واقعیت که هنوز تقاضا برای کنسول‌های نسل جدید زیاد است، نکته‌ بزرگی در مورد کیفیت محصولی که هم توسط مایکروسافت و هم سونی در این چرخه کنسول جذب شده است را به ما می‌دهد. ما به افزایش تولید ادامه می دهیم. همپنین انتظار داریم سال 2022 یک سال قوی دیگر برای کنسول‌ها باشد. اگر به چرخه معمولی کنسول نگاه کنید، سال اوج گرفتن آن‌ها در واقع چهارمین سال عرضه آن‌ها است.

مدیر عامل AMD همچنین گفته که با توجه به اینکه COVID-19 همچنان بر زنجیره تامین قطعات تاثیر می‌گذارد، مقطعی بودن این مورد، دور از انتظار نیست . بالاخره این کمبود قطعات به پایان می‌رسد. به این ترتیب، تغییرات سالانه منظم و قابل پیش بینی در فروش در این محیط فعلی تا حدودی خارج از برنامه است.

هر دو پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری X|S اکنون در سطح جهانی در دسترس هستند البته اگر بتوانید یکی از آن‌ها را در اختیار بگیرید! سونی و مایکروسافت کنسول‌های نسل 9 خود را در نوامبر سال گذشته عرضه کردند.