یکی از سری‌های محبوب و جنجالی WIT Studios بدون شک Vinland Saga بوده است. بعد از معرفی فصل دوم انیمه، طرفداران انتظار داشتند تا فصل جدید نیز توسط WIT Studios ساخته شود. به گزارش گیمین‌گرویتی، بر اساس شایعه‌های معتبر و همچنین گزارش‌های فضای مجازی، نه تنها فصل دوم بلکه فصل‌های بعدی نیز بر دوش استودیوی دیگری خواهد بود. سابقاً اشاره شده بود که دست‌اندر کاران اصلی Vinland Saga  به استودیو MAPPA نقل مکان کرده‌اند. حال اخبار از این استودیوی جدید منتشر می‌شود. نویسنده‌ی مانگا آقای Yukimura و کارگردان انیمه Shuhei Yabuta، در فضای توییتر اعلام کرده‌اند که اعضای تیم انیمه در حال تدوین تیزر تریلر فصل دوم هستند، همچنین تاکید کردند که مراحل صداپیشگی و ضبط نیز به منوال عادی در حال انجام است. 

خبر خوب برای طرفداران انیمه می‌تواند ثبات اعضای تیم سازنده در عین تغییر استودیو باشد و می‌توان پیش‌بینی کرد که تغییر آنچنانی در روند انیمه رخ نخواهد داد. کارگردان انیمه  قصد دارد تا آخر مانگا، داستان را روایت کند.

نویسنده‌ی مانگا، Yukimura خطاب به طرفداران بیان کرده برای آینده‌ی داستانی تاریک‌تر خودشان را آماده کنند. او در ادامه افزود با اینکه جلد آخر منتشر شده‌ی مانگا دلنشین بود، منتظر درد و رنجِ فراوان در قسمت بعدی مانگا باشید.