در چند روز گذشته نینتندو از کنسول جدید خود رونمایی کرد اما با توجه به اینکه پیشرفت خیلی زیادی در آن ایجاد نشده بود، زیاد به مذاق طرفداران خوش نیامد.

به گزارش گیمین‌گرویتی، نینتندو اعلام کرده است که برنامه‌ای برای معرفی یک نسخه دیگر از نینتندو سوییچ را فعلا ندارد و گزارشاتی که ادعا می‌کردند کنسول جدید حاشیه سود بیشتری برای نینتندو دارد را کذب دانست.

به دنبال آمدن Nintendo Switch OLED منابع مختلف ادعا کردند که شرکت Kyoto قصد دارد تا یک نمونه قوی‌تر از نینتندو سوییچ به نام Switch Pro را را بعدا معرفی کند. بعضی بررسی‌ها نشان می‌دهند که Switch OLED احتمالا بیشتر از یک مدل بین نسلی است در حالی که نینتندو منتظر بازی Breath of the Wild 2 است تا کامل شود.

طبق گزارشات Bloomberg، Switch OLED برای نینتندو نسبت به نسخه قبلی فقط ۱۰ دلار بیشتر هزینه دارد در حالی که قیمت آن ۳۵۰ دلار است که نسبت به نسخه قبلی ۵۰ دلار بیشتر است و با این کار نینتندو حاشیه سود خود را افزایش داده است اما نینتندو این موضوع را تکذیب کرده است.

با توجه به نمایشی که Breath of the Wild 2 در E3 داشت به نظر نمی‌رسد که کنسول‌ فعلی نینتندو توانایی اجرا آن را داشته باشد و همچنین نسخه OLED هم افزایش قدرت سخت‌افزاری نداشته است، پس به احتمال زیاد باید نسخه قدرتمند‌تری وجود داشته باشد.