Housemarque ماه‌های پیش بازی Returnal را به شکل انحصاری برای PS5 منتشر کرد و به موفقیتی دست یافت که بسیاری از هواداران خواهان الحاق این استدیوی خلاق فنلاندی، به خانواده استدیوهای پلی‌استیشن شدند. دیروز همین اتفاق افتاد.

به گزارش گیمین‌گرویتی و به نقل از پست رسمی پلاگ پلی‌استیشن، با خو‌آمدگویی به Housemarque، اعلام کرد که این استدیو زین پس به PS Studios ملحق شده و از این به بعد تحت همین مجموعه، به توسعه عناوین خود ادامه خواهد داد. هرمن هالست، رئیس استدیوهای پلی‌استیشن در این زمینه گفت: «این رخداد، خلاقیت و توانایی تیم‌های ما را افزایش خواهد داد، و من نیز نمی‌توانم صبر کنم تا ببینم که Housemarque در آینده چه برای عرضه خواهد داشت.»

رئیس و موسس استدیو نیز سخنانی این‌چنین بیان کرد و از الحاق تیم خود به خانواده پلی‌استیشن ابراز نهایت خوشحالی را کرد. Ilari Kuittinen مدعی شد که این مهم می‌تواند آینده‌ای ثابت و درخشان برای استدیو ترسیم کند، و به گسترش توانایی‌هایشان در ارائه بازی‌های جدید کمک برساند.

هنوز جزئیاتی از مبلغ قرارداد اعلام نشده، اما آنطور که به نظر می‌رسد این تنها خرید پلی‌استیشن نبوده و به‌زودی باید منتظر رونمایی از ملحق شدن Bluepoint نیز به تیم پلی‌استیشن باشیم.