گیمینگرویتی

ثبت نام

مهم‌ترین اخبار و بازی‌های مراسم Summer Game Fest 2023

در فصلی از بازی‌ها به سر می‌بریم که به‌نظر می‌رسد نمایش‌ها و اعلامیه‌ها پایانی ندارند. در همین حین بزرگ‌ترین نمایش تابستان یا همان Summer Game Fest به‌تازگی به پایان رسید. در طول آن تریلرهای زیادی از بازی‌های مورد انتظار آینده دیدیم تا هیجان ما برای انتشارشان را بیشتر کند.

بالاخره نگاهی به جهان‌باز بازی Final Fantasy 7 Rebirth انداختیم. تاریخ انتشار Marvel’s Spider-Man 2 هم مشخص شد. همچنین شاهد اولین رونمایی از عناوین جدید Prince of Persia و Sonic بودیم. علاوه بر این، گیم‌پلی Mortal Kombat 1 و سیستم جدید Kameo را در کنار بازی‌های ترسناک دیگری مثل Alan Wake 2 و Lies of P دیدیم.
در ادامه با گیمین‌گرویتی همراه باشید تا نگاهی به مهم‌ترین اخبار و بازی‌های Summer Game Fest 2023 داشته باشیم.

Prince of Persia: The Lost Crown

بعد از گذشت بیش از یک دهه بالاخره بازی جدید Prince of Persia معرفی شد. Lost Crown ظاهرا یک بازی اکشن ماجراجویی 2 بعدی است که برای طرفداران سبک Metroidvania جذاب خواهد بود. گیم‌پلی نمایش داده شده شخصیت اصلی، مبارزات، پلتفرمینگ و عناصر ماوراء الطبیعی و هیولاهای افسانه‌ای زیادی را نشان داد. این بازی قرار است روز 8 ژانویه 2024 (18 دی 1402) منتشر شود.

Mortal Kombat 1

در Summer Game Fest اولین گیم‌پلی از بازی Mortal Kombat 1 نمایش داده شد. این عنوان قرار است تولد جهانی جدید در مجموعه Mortal Kombat باشد. در داستان این بازی، لیو کنگ به مقام خدایی دست پیدا کرده و با قدرت خود جهانی جدید با حضور چهره‌هایی آشنا مثل Raiden، ساب‌زیرو، اسکورپیون، کیتانا و جکس ساخته است. جدیدترین سیستمی که به بازی اضافه شده، Kameo نام دارد. با استفاده از این سیستم به شما اجازه انتخاب 2 مبارز داده می‌شود؛ یکی مبارز اصلی و دیگری مبارز Kameo. شما می‌توانید در طول مبارزه از Kameo خود برای انجام حملات ویژه کمک بگیرید. طبیعتا تمام Fatalityهای مجموعه Mortal Kombat در این بازی جدید هم دست نخورده باقی مانده‌اند. Mortal Kombat 1 در 19 سپتامبر (28 شهریور) منتشر خواهد شد.

Sonic Superstars

سونیک 2 بعدی بازگشته است اما این‌بار سبک هنری آن بهبود یافته و به حالت 3 بعدی بهبود پیدا کرده است. بازیکنان می‌توانند بین سونیک، Knuckles، Tails و Amy برای تکمیل مراحل کلاسیک این مجموعه با سیستم‌های به‌روزشده انتخاب داشته باشند. بازی از Co-Op چهار نفره پشتیبانی می‌کند. پاییز امسال باید منتظر انتشار آن باشیم.

Lies of P

در مراسم Summer Game Fest باری دیگر شاهد نمایشی جدید از Lies of P بودیم؛ عنوانی در سبک Soulsborne با حضور پینوکیو در شهر طاعون زده Krat! نمایش جدید این بازی دشمنان ترسناک، سیستم دفع ضربات و زیردریایی نهنگ مانند را نشان می‌دهد. بازی Lies of P روز 19 سپتامبر (28 شهریور) منتشر خواهد شد. شما می‌توانید دموی آن را هم‌اکنون تجربه کنید.

Alan Wake II

بازی Alan Wake بعد از گذشت بیش از یک دهه بالاخره برگشته است. Alan Wake 2a اولین بازی ترسناک بقای استودیوی رمدی است. نمایش نشان داده شده در Summer Game Fest هم که شباهت خاصی به Resident Evil پیدا کرده بود، حس ترس بازی را القا می‌کرد. در این تریلر، شخصیت Saga Anderson وارد فروشگاهی می‌شود که سپس موجودی ماوراء الطبیعه حمله می‌کند. این موجود ماسک آهو به صورت خود پوشانده بود و چندین گلوله برای از پا در آوردن آن شلیک شد. طبق گفته سم لیک، کارگردان Alan Wake 2، داستان این بازی روایت هردو شخصیت Alan و Saga را دنبال می‌کند. هر یک از آن‌ها 50 درصد از مدت زمان بخش داستانی را به خود اختصاص می‌دهند. بازی Alan Wake 2 در 17 اکتبر (25 مهر) عرضه خواهد شد.

Marvel’s Spider-Man 2

مایلز مورالز و پیتر پارکر در Marvel’s Spider-Man 2 دوباره می‌درخشند. علاوه بر اینکه قهرمان داستان به دو حالت متفاوت تبدیل می‌شود، نقشه این نسخه هم 2 برابر بزرگ‌تر از بازی اول است. ضد قهرمان‌های جدید و سیستم‌های جدیدی در Spider-Man 2 وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها سیمبیوت ونوم است. این ویژگی روی گیم‌پلی تاثیر مستقیم می‌گذارد. در Summer Game Fest از باکس آرت و تاریخ انتشار بازی رونمایی شد. این عنوان در 20 اکتبر (28 مهر) برای پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

Banishers: Ghosts of New Eden

استودیوی Dontnod که سابقه ساخت مجموعه محبوب Life is Strange را در کارنامه خود دارد، با بازی بعدی خود Banishers: Ghosts of New Eden به دنبال ارائه عنوانی متفاوت است. داستان آن در سرزمینی فانتزی اتفاق می‌افتد که ارواح و موجودات ماوراء الطبیعه در آن ساکن هستند. Antea Duarte و Red mac Raith دو معشوقی هستند که ارواح را با همدیگر شکار می‌کنند. با این حال، بعد از آنکه یکی از ماموریت‌های آن‌ها به‌طرز فاجعه‌باری شکست می‌خورد، Antea به شکل مرگ‌باری زخمی و خود او هم به یک روح تبدیل می‌شود. در نهایت آن‌ها باید با مشکلات و عواطفی پیچیده دست‌وپنجه نرم کنند. مثل بازی‌های قبلی استودیوی Dontnod، در Banishers هم به بازیکنان قدرت تصمیم‌گیری و تغییر مسیر داستان براساس انتخاب خودشان داده می‌شود.

Like A Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name

بازی Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name بازی فرعی دیگری از استودیوی Ryu Ga Gotoku است که سازندگان مجموعه‌ Yakuza هستند. داستان این بازی جدید بین وقایع Yakuza 6 و 8 قرار دارد. Kiryu تحت نام رمزی Joryu در معبد Daidoji به سر می‌برد. گیم‌پلی نمایش داده شده بخش‌های بیشتری از داستان و مبارزات را نشان می‌دهد.

Final Fantasy 7 Rebirth

ماجرای Cloud در Final Fantasy 7 Rebirth ادامه پیدا می‌کند. این بازی دومین نسخه از سه‌گانه Final Fantasy 7 Remake به حساب می‌آید. وقایع آن درست بعد از ترک Midgar توسط گروه اتفاق می‌افتد. در Rebirth در جهان‌باز آن می‌توانید بگردید و مناطق نمادین بازی اصلی مثل Kalm، Junon و Cosmo Canyon را خواهید دید. شرکت Square Enix هنوز آماده اعلام تاریخ انتشار دقیق Final Fantasy 7 Rebirth نیست. اما آن‌ها گفتند این بازی اوایل سال 2024 برای پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

امتیاز دهید

آدرس شبکه های اجتماعی :

دیدگاهتان را بنویسید