رئیس Xbox، فیل اسپنسر ممکن است دوست داشته باشد چهره‌ای مهربان و دوستانه از خود ارائه دهد، اما سیاست‌های سرویس Xbox Live او چیزی جز این مورد را نشان می‌دهد! 

به گزارش گیمین‌گرویتی، همانطور که ممکن است با این مورد برخورده باشید، کاربران خطاکار از ابتدا و همزمان با پیدایش Xbox Live با آن همراه بوده‌اند و کاربران دیگر همواره گزارشاتی از تخلفات آنان را به گوش مسئولان Xbox می‌رساندند و در آخرین قسمت پادکست Sway نیویورک تایمز، مجری برنامه Kara Swisher به اسپنسر گفت که دوست دارد ببیندکه او برای از بین بردن همه این موارد چه برنامه‌ای در نظر دارد. جواب اسپنسر نسبتاً غافلگیرکننده و جاه طلبانه بود:

شما چیزی را می‌خواهید که من دوست دارم ما به عنوان تیم Xbox بتوانیم انجام دهیم و آن این است که وقتی شخصی در یکی از شبکه های ما مسدود یا بن می‌شود آیا راهی وجود دارد که ما آنها را در شبکه های دیگر نیز مسدود کنیم؟ یا حداقل من بتوانم به عنوان یک بازیکن، لیست کاربران ممنوعه خود را به پلتفرم‌های دیگر نیز بیاورم زیرا همیشه می‌توانم افراد را در یک پلتفرم از بازی های خود مسدود کنم. من دوست دارم بتوانم آنها را در شبکه های دیگری که در آن بازی می‌کنم هم مسدود کنم، و این‌ها گروهی از افرادی هستند که انتخاب می‌کنم با آنها بازی نکنم زیرا نمی خواهم مجبور باشم آنها را در هر پلتفرمی که بازی های ویدیویی روی آن انجام می‌دهم، تحمل کنم.

 انتقال وضعیت ممنوعیت یا مسدود بودن کاربران از یک بازی به بازی دیگر و/یا افرادی که قادر به ایجاد لیست بلاک خود باشند احتمالاً به حل مشکل کاربران Toxic یا اصطلاحاً سمی کمک زیادی خواهد کرد اما همچنین احتمالاً یک جنجال بزرگ سراسری را نیز به راه می‌اندازد و بنابراین بعید است که واقعاً چنین اتفاقی بیفتد. با توجه به گفته‌ها، اسپنسر همچنین راه‌حل‌های مؤثرتری را برای این مشکل پیشنهاد کرد از جمله نظارت بهتر با هوش مصنوعی در چت صوتی، ویدیویی و تصاویری که بین گیمرها به اشتراک گذاشته می‌شوند.

اسپنسر در این مورد گفت: یکی از حوزه‌هایی که فکر می‌کنم باید به پیشرفت خود در آنها ادامه دهیم، حوزه ویدیو و تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران ماست و ما باید بتوانیم توانایی خود را برای تشخیص آنچه در یک مکالمه ویدیویی یا صوتی روی می‌دهد، بالاتر ببریم. من به عنوان رئیس بخش Xbox قبول دارم که ما به اندازه‌ کافی بر روی این موارد نظارت نداریم. البته این اتفاق در Xbox Live می‌افتد، اما نه آنطور که باید و شاید اما همانطور که من به عنوان یک مدیر شاغل در صنعت گیم فکر می‌کنم، مکالمات صوتی و ویدئویی باید شکل بهتری به خود بگیرند و عمل به این وعده، یک سرمایه‌گذاری بزرگ است که در حال حاضر در این زمینه کارهای زیادی در حال انجام شدن می‌باشد.