به گزارش گیمین‌گرویتی، برای دومین بار در سال جاری فروش کنسول‌های Xbox Series X|S در ژاپن از PS5 پیشی گرفت. PS5 که معمولاً در ژاپن برتری خاص خود را دارد، در هفته‌ای که از 13 ژوئن (23 خرداد) شروع می‌شود تنها توانست 3035 دستگاه را در ژاپن به فروش برساند در حالی که Series X مجموعاً 3272 دستگاه در ژاپن به فروش رسانده‌ است!

البته باید این نکته را ذکر کنیم که کمبود مداوم سخت‌افزاری و قطعات منجر به محدودیت عرضه برای هر دو کنسول نه تنها در ژاپن بلکه در سراسر جهان شده است.

طبق گفته Famitsu، کنسول Xbox Series S نیز در تاریخ مشابه 3423 دستگاه فروخته است. پس از قسمت‌بندی آمار فروش مشخص شد که PS5 مبتنی بر دیسک در مجموع 2371 دستگاه فروخته است و نسخه ارزان‌تر و تمام دیجیتال آن هم تنها توانسته 664 دستگاه بفروشد. این دومین باری است که در ژاپن مایکروسافت از سونی پیشی می‌گیرد و اوضاع زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانیم Xbox Series S به تنهایی از فروش PS5 در ماه می گذشته عبور کرده است.

اما حتی با وجود هفته‌ای که مایکروسافت در صدر جدول فروش قرار می‌گیرد، سونی هنوز از آمار فروش مثبتی برای PS5 برخوردار است. سونی در ابتدای ژوئن تأیید کرد که فروش PS5 از زمان عرضه در نوامبر 2020 از 20 میلیون دستگاه در سراسر جهان فراتر رفته است و قول داده است که تولید PS5 را برای سال 2022 مقداری افزایش دهد تا این کنسول راحت‌تر به دست علاقه مندانش برسد. سونی تخمین زده است که در سال مالی که از اول آپریل امسال (12 فروردین) آغاز شده و تا 31 مارس 2023 (11 فروردین 1402) ادامه دارد، 18 میلیون کنسول PS5 به فروش خواهد رساند، که این تعداد بر اساس مشاهده فعلی این شرکت در خرید قطعات است.