طبق شایعات اخیر، وب سایت فرانسوی Xbox Squad گزارش می‌دهد که نسخه 500 گیگابایتی کارت‌های افزایش حافظه برای کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت یعنی Xbox Series X|S به زودی عرضه خواهند شد.

به گزارش گیمین‌گرویتی، وبسایت فرانسوی Xbox Squad اخیراً گزارش داده که ممکن است مایکروسافت به زودی نسخه جدید 500 گیگابایتی کارت‌های توسعه Seagate خود را برای کنسول‌های نسل نهمی خود عرضه کند. بر اساس منابع گزارش، مایکروسافت قصد دارد آن را با قیمت 125.71 پوند روانه بازار کند.

علاوه بر مالیات، گزارش‌ها نشان می‌دهند که مایکروسافت ممکن است قیمتی در محدوده 149 تا 169 پوند را هدف قرار دهد. مدت کوتاهی پس از انتشار گزارش سایت Xbox Squad، فهرست داخلی آن توسط یک منبع دیگر به این وبسایت اعلام شد. Xbox Squad ادعا می‌کند که مایکروسافت SSD های جدید خود را در تاریخ 14 نوامبر (23 آبان 1400) عرضه خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که نباید شایعات را بطور کامل درست در نظر گرفت! با این حال، با توجه به اینکه گزینه های SSD سونی انعطاف پذیری بیشتری دارند، هرچند نصب آنها برای مصرف کننده مناسب نیست. برنامه های مایکروسافت برای ارائه گزینه های بیشتر برای توسعه حافظه کنسول‌های خود چندان دور از ذهن نیست. بنابراین باید منتظر اعلام اخبار و جزئیات رسمی از سوی مایکروسافت باشیم.