پابجی برای دستیابی به موفقیت گذشته‌اش و همچنین عقب نماندن از سایر رقبای خود در ژانر محبوب این روزهای بازی‌های ویدئویی، یعنی بتل رویال دست به ابتکار جالبی زده است.

به گزارش گیمین‌گرویتی، همانطور که در اخبار مربوط به گیم اواردز امسال شنیده بودیم، سرانجام PUBG به یک عنوان Free To Play تبدیل شد و هم اکنون برای گیمرهای PC و کنسول‌ها بصورت رایگان در دسترس قرار دارد.

 بازی PUBG: Battlegrounds که از اواخر سال 2017 رکوردهای بی‌شماری را شکسته بود، قرار بود پس از زمانی که سرورهای آن به منظور تعمیر و نگهداری دوباره به حالت پایدار خود برگردند به صورت رایگان بر روی رایانه شخصی و کنسول‌ها قابل بازی باشد که باید اعلام کنیم این اتفاق افتاده و گیمرها می‌توانند از تجربه رایگان پابجی لذت ببرند.

البته کاربران جدید نسخه Free-To-Play به مجموعه محدودی از ویژگی‌ها و حالت‌های بازی دسترسی خواهند داشت. برای باز کردن قفل بقیه موارد، آنها باید یک بار از فروشگاه درون بازی BATTLEGROUNDS Plus را خریداری کنند که در حال حاضر 12/99 دلار قیمت دارد!

خریداری BATTLEGROUNDS Plus دسترسی به موارد زیر را برای گیمرها باز می‌کند:

Survival Mastery XP + 100%  ، مود Rank و رتبه بندی ، و بخش خلق مسابقات Custom و سفارشی‌سازی شده کاربران.

همچنین کسانی که قبلا این بازی را خریداری کرده‌اند، اکانت‌هایشان به‌طور خودکار به BATTLEGROUNDS Plus ارتقا داده می‌شود. علاوه بر این، آنها جوایز اضافی زیر را دریافت خواهند کرد:

Battle-hardened Legacy Corset

Battle-hardened Legacy Jacket

Battle-hardened Legacy Gloves

Battle-hardened Legacy Pants

Battle-hardened Legacy Boots

Shackle and Shanks Legacy – Pan

Nameplate – Battle-hardened Legacy

KRAFTON همچنین جزئیات مربوط به PUBG: Battlegrounds و به روز رسانی 15.2 آن را به اشتراک گذاشت که در آن توسعه‌دهندگان مجموعه‌ای کاملاً جدید از آیتم‌ها به نام تجهیزات تاکتیکی را به کاربران معرفی می‌کنند. باید گفت که هر یک از این ابزار یک محفظه از سلاح اصلی را اشغال می‌کند، بنابراین بازیکنان باید قبل از تجهیز آنها به دقت فکر کنند! از جمله موارد جدید اضافه شده، به عنوان مثال می‌توان به پهپادهایی اشاره کرد که نیازی به درگیر شدن در جنگ مستقیم ندارند و با دارا بودن تجهیزات EMT پتانسیل درمانی تیم بازیکن را بهبود می‌بخشند، در دسترس قرار خواهند گرفت. همچنین ویژگی Action Queue به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با فشار دادن و نگه داشتن دکمه مربوطه هر زمان که اقدام دیگری انجام می‌شود، یک عمل خاص را در صف انتظار قرار دهند. به عنوان مثال، اگر کلید شلیک را هنگام ریلود نگه دارید، اسلحه بلافاصله پس از پایان عملیات ریلود، شلیک خواهد کرد!

نقشه بعدی پابجی با اسم رمز Kiki قرار است در اواسط سال 2022 به بازی PUBG: Battlegrounds اضافه شود.