در جدیدترین اطلاعات، گزارش شده که نگهدارنده‌های جدید Nintendo Switch OLED از خروجی 4K/60 FPS پشتیبانی می کنند و تجزیه و تحلیل جزء به جزء کنسول جدید نینتندو نشان می دهد که Dock یا نگهدارنده آن بیشتر از آنچه فکر می کنید مجهز به ویژگی‌های آینده است!

به گزارش گیمین‌گرویتی، داستان شایعه نینتندو سوییچ پشتیبانی کننده از 4K یا مدل Switch Pro، همانطور که بسیاری آن را این چنین نامیده بودند، یک رویداد پرحادثه بود. شایعات و اخباری که در مدت طولانی ادامه داشت و بی وقفه نشان می‌داد که چنین دستگاهی واقعاً در دست توسعه قرار دارد و در راه خانه‌های مشتریان آن است. حتی با وجود اینکه نینتندو چنین گزارش هایی را به شدت رد می کرد. البته مدل جدید سوئیچ که در راه است یک ارتقاء بسیار تکراری از سوی طرفداران قلمداد می‌شود که برخی از مردم را ناامید کرده است.

در این میان، مدل جدید با یک داک جدید همراه است و به نظر می رسد که این ویژگی بیشتر از آنچه فکر می کنید اثبات آینده محور بودن Switch OLED است!

 اخیراً یک ویدئو از نمایش قطعه به قطعه این کنسول منتشر شده و نشان می‌دهد که درگاه HDMI  جدید آن حداقل از نظر پشتیبانی از HDMI 2.0 سازگار است و خود دستگاه دارای کابل HDMI 2.0 می‌باشد. این موضوع دقیقاً به چه معناست؟ به عبارت ساده ،این بدان معناست که این داک قادر به خروجی تصاویر با وضوح 4K و 60 فریم در ثانیه است، اگرچه خود Switch OLED  البته با رزولوشن 4K سازگار نیست. برای مقایسه، سوئیچ اصلی دارای کابل HDMI 1.4 و پورت HDMI 1.4 است.

داک یا نگهدارنده جدید Switch OLED را می توان به صورت جداگانه نیز خریداری کرد  بنابراین اگر نسخه Switch فعلی با کیفیت 4K در حال تولید باشد، برای نینتندو منطقی خواهد بود که مطمئن شود یک داک جدید می تواند از آن پشتیبانی کند.