به گزارش گیمین‌گرویتی، استودیو Falcom به مناسبت 35 سالگی مجموعه‌ی Ys، نخستین طراحی مفهومی بازی بعدی این مجموعه را در مجله‌ی Weekly Famitsu به اشتراک گذاشت. در این نقاشی، Adol، شخصیت اصلی را به همراه کاراکتری دیگر در حال مبارزه با نوعی هیولای پرنده‌ی غول‌آسا می‌بینیم (حمله‌ی این دو شخصیت، حرف X را در هوا شکل می‌دهد که می‌تواند به معنای دهمین بازی مجموعه‌ی Ys باشد). Adol به نظر جوان‌تر می‌رسد و همراه او، تبر جنگی به دست دارد و بین دو شخصیت، رشته‌هایی آبی رنگ و عجیب مشاهده می‌شود. 

 

 

همچنین، Toshihiro Kondo، رییس استودیو Falcom جزییات جدیدی از گیم‌پلی بازی به اشتراک گذاشت. او گفت که بازی دهم همچنان شامل گیم‌پلی روان و هیجان‌انگیز همیشگی این مجموعه خواهد بود، اما بخش‌های دیگر گیم‌پلی درحال دگرگون شدن هستند. گیم‌پلی بازی را می‌توان الهام‌گیری نسبی از ژانر Soulslike دانست. چالش واقعی این توسعه‌دهنده، توانایی خلق مبارزاتی تن به تن و سیال است که در آن بازیکنان بتوانند حرکات دشمن را هر لحظه زیر نظر داشته باشند. به علاوه، قابلیت اسلحه‌ها هنگام تغییر عضو تیم نیز تغییر خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد داستان بازی جدید بین Ys 1 و Ys 2 اتفاق می‌افتد. این مسأله سن کم Adol در تصویر را توضیح می‌دهد. احتمالا بازی پیش از امپراطوری Romun روایت شود. Kondo درمورد پلتفرم‌های بازی گفت: «با وجود اینکه در حال حاضر نمی‌توانیم پلتفرم‌های بازی را اعلام کنیم، می‌خواهیم عده‌ی زیادی از بازی لذت ببرند و جوان‌سازی Adol نیز به همین دلیل صورت گرفته است. در حال کار بر روی چندین پلتفرم برای انتشار بازی می‌باشیم».

به‌طور کلی، تیم Falcom اعتقاد دارد که ابداع عناصر جدید برای گیم‌پلی بازی اهمیت زیادی دارد. این عناصر جدید می‌توانند شامل سناریو یا سیستم‌های جدید باشند. برای اطلاعات بیشتر و انتشار نام رسمی این بازی طی ماه‌های آینده با ما همراه باشید.