دیزنی و تنسنت Avatar: Reckoning را معرفی کردند، یک MMORPG جدید که در Pandora جریان دارد و برای دستگاه‌های iOS و Android قرار است در سال 2022 عرضه شود.

به گزارش گیمین‌گرویتی،گیمرها می‌توانند Avatar:Reckoning را در سه حالت بازی کنند: ماموریت‌های داستانی تک‌نفره و بخش PVP یا Co-op. در حالی که همچنین قسمت‌هایی که قبلاًاز دنیای آواتار دیده نشده‌اند را نیز کاوش خواهند کرد. در بیانیه مطبوعاتی این بازی گفته شده: "در بازی جدید آواتار با قبیله‌های جدید Na'vi که برای دفاع از خانه خود می‌جنگند ملاقات کنید، با نیروهای قدرتمند RDA که به دنبال بهره‌برداری از منابع ماه هستند بجنگید و در این راه با موجودات بیگانه شگفت انگیز نیز روبرو شوید!"

هنوز هیچ تریلری برای بازی منتشر نشده و فقط این تصویر هنری منتشر شده زیر است که تا حدودی گیمرها را با حال و هوای این عنوان آشنا خواهد کرد:

 استودیوی چینی Archosaur Games که عناوینی مثل World of Kings و Naval Creed را در کارنامه خود دارد، در حال توسعه Avatar:Reckoning است. «فرانچایز» آواتار بیش از 12 سال پیش آغاز شد، زمانی که فیلم حماسی جیمز کامرون در سال 2009 نزدیک به 3 میلیارد دلار در باکس آفیس به دست آورد. در دسامبر امسال، اولین فیلم از چندین دنباله فیلم اولیه آواتار که دائماً با تأخیر مواجه می‌شوند قرار است از راه برسد. فیلم سومی نیز در حال حاضر فیلمبرداری شده و برنامه‌هایی برای چهارمین و پنجمین فیلم هم از سوی کامرون در نظر گرفته شده است. 

البته Avatar: Reckoning تنها بازی در دست ساخت از سری Avatar نیست. توسعه دهنده سری Division، یعنی Massive Entertainment مدت هاست که روی بازی ماجراجویی جدید خود با نام Avatar: Frontiers of Pandora کار می‌کند و انتظار می‌رود تا قبل از مارس 2023 منتشر شود.