به گزارش گیمین‌گرویتی، CD PROJEKT RED که استدیوی سازنده و همچنین صاحب نام تجاری Cyberpunk 2077 است اعلام کرده که با همکاری شبکه نتفلیکس، انیمه سریالی این عنوان با پسوند Edgerunners را در دست تولید دارد. همچنین این دو کمپانی اعلام کرده‌اند که این انیمه در شهریور ماه سال جاری به نمایش در خواهد آمد.

این اعلامیه در طول هفته Geeked نتفلیکس اعلام شد؛ رویدادی که به معرفی نمایش‌ها، فیلم‌ها و موارد سرگرمی مرتبط با گیک‌ها (افراد خبره در حوزه سرگرمی) اختصاص دارد. این اولین باری است که انیمه سریالی Cyberpunk: Edgerunners بطور رسمی در قالب یک تیزر تریلر نمایش داده می‌شود. علاوه بر اظهار نظر در مورد توسعه این پروژه از سوی کارکنان کلیدی CD PROJEKT RED که در آن شرکت داشتند، این ویدئو همچنین دارای تصاویری با ظاهر اولیه و هنر‌های مفهومی از انیمه Edgerunners است. ویدئوهای بعدی که قرار است در آینده پخش شوند، پشت صحنه تولید این انیمه را با حضور و صحبت اعضای Studio Trigger (استدیوی پرآوازه در زمینه تولید انیمه) پوشش خواهند داد.

Cyberpunk: Edgerunners یک داستان مستقل و 10 قسمتی را از مجموعه سایبرپانک روایت می‌کند. داستان این انیمه درباره یک بچه خیابانی است که تلاش می‌کند در شهری در آینده که دارای تکنولوژی و تغییرات فراوان است، زنده بماند. او زنده ماندن را با تبدیل شدن به یک edgerunner (یک قانون شکن مزدور که به عنوان یک سایبرپانک نیز شناخته می شود) انتخاب می‌کند. 
این انیمه توسط استدیوی معروف بازی‌سازی CD PROJEKT RED ساخته شده است و استعدادهای خلاق Cyberpunk 2077 و The Witcher 3: Wild Hunt نیز در این پروژه نقش دارند. زنده کردن دنیا در مجموعه Cyberpunk: Edgerunners بر عهده یک شرکت انیمیشن‌سازی ژاپنی تحسین شده یعنی Studio Trigger است و هیرویوکی ایمایاشی وظیفه کارگردانی آن را بر عهده دارد. نگارش فیلمنامه این انیمه نیز بر اساس داستان ارائه شده توسط CD PROJEKT RED انجام شده و موسیقی اصلی این عنوان هم توسط آکیرا یامائوکا (آهنگساز سری سایلنت هیل) ساخته شده است.

در انتها تأیید شد که Cyberpunk: Edgerunners در شهریور آینده از شبکه Netflix پخش خواهد شد.