به گزارش گیمین‌گرویتی، گزارشی جدید مرتبط با Cyberpunk 2077 منتشر شده است که به شفاف‌سازی دلایل پشت عرضه‌ی ناموفق این عنوان می‌پردازد. استودیو CD Projekt Red تاکنون چندین به‌روزرسانی برای بازی Cyberpunk 2077 منتشر کرده است که کیفیت این بازی را تا حد زیادی بهبود داده‌اند. با این وجود، سال 2020 وقتی بازی بار نخست به عموم عرضه شد، پر از باگ‌ها، گلیچ‌ها و دیگر مشکلات بود. حال پس از دو سال هواداران کم‌کم درک می‌کنند که چرا عرضه‌ی بازی با چنین وضعیت بدی همراه بود و گزارش اخیر به کامل کردن تصورات بازیکنان از اوضاع عرضه‌ی این بازی کمک زیادی می‌کند.

بنا بر اطلاعات کشف شده از گزارشی که به دست رسانه‌ی Upper Echelon Gamers رسیده‌ است، یکی از دلایل بزرگی که باعث شد بازی Cyberpunk 2077 به هنگام عرضه وضع ناخوشایندی داشته باشد، مربوط به تیمی می‌شود که در ساخت این بازی به CDPR کمک کرده است؛ به‌طور دقیق، استودیویی به‌نام Quantic Lab که از سمت CDPR مسئول آزمایش کیفیت بازی بوده است. در ابتدا، این مسأله چندان غیرعادی به‌نظر نمی‌رسد اما ظاهرا تیم Quantic Lab برای انجام این وظیفه مهارت لازم را نداشتند.

به‌طور خلاصه‌، گزارش مورد بحث می‌گوید که تیم Quantic Lab بیش از حد کوچک بوده و نتوانسته Cyberpunk 2077 را پیش از عرضه به‌طور درست بازیابی کند تا تمام مشکلات آن پیدا شوند. و حتی در این شرایط، Quantic Lab با CDPR صادق نبوده و راجع به توانایی خود در ارزیابی کیفی بازی مبالغه کرده است تا قرارداد خود با این شرکت را از دست ندهد. به‌علاوه، به‌نظر می‌رسد Quantic Lab درمورد بسیاری از کارکنان خود مبالغه کرده و یا دروغ گفته باشد چرا که بخش بزرگی از آنان تجربه‌ی لازم برای انجام کار QA (ارزیابی کیفی) را ندارند.

به همین دلایل (و دلایل دیگر) Quantic Lab نتوانسته بازخورد درستی به CDPR ارائه بدهد و تبعا CD Projekt Red نیز تشخیص نداد که چه مشکلاتی در بازی هستند که نیاز به رفع دارند. به هنگام عرضه‌ی بازی، بازیکنان تعداد زیادی مشکل در بازی یافتند که CDPR از وجود آن‌ها بی‌خبر بود.

اگر اخبار بالا باورپذیر به‌نظر نمی‌رسند، CDPR در گذشته به‌طور رسمی اعلام کرده بود که یکی از دلایلی که باعث شده بود عرضه‌ی بازی چنین ناموفق باشد، این بود که تیم QA از عهده‌ی کندوکاو مشکلات آن بر نیامده‌اند، و این جمله که زمانی مانند بهانه‌ای برای اوضاع نامناسب بازی بود، اکنون بیشتر و بیشتر به واقعیت پشت پرده شبیه می‌شود.

آیا این اخبار باعث می‌شود احساسات بازیکنان نسبت به وضع کنونی و عرضه‌ی Cyberpunk 2077 تغییر کند؟ با ما همراه باشید.