به گزارش گیمین‌گرویتی‌، طی چند ماه گذشته شایعه‌ها مبنی بر اینکه سونی تصمیم دارد یکی از فرنچایز‌های قدیمی خود، «Twisted Metal» را بار دیگر زنده کند، زیاد شده است و توسعه‌ی بازی قرار بود توسط استودیو «Lucid Games» انجام شود. اما براساس گفته‌های یکی از اینسایدر‌های تازه‌کار در VGC ، اعلام کرده است یکی از استودیوی توسعه‌ دهنده‌ی بازی عوض شده، اما اطمینان داده که بدون شک Twisted Metal در راه است.

بر اساس VGC  بخش مقیم لیورپول استودیو «Lucid Games» از پروژه‌‌‌ی ریبوت بازی کنار گذاشته شده و در عوض یکی از استودیو‌های اصلی (First-Party) سونی در اروپا وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی را بدست گرفته است. اما همچنان دلیل این تغییر مشخص نیست.

لازم به ذکر است که VGC بر اساس گفته‌های منبعی ناشناسدلیل این تعویض را بازخورد ضعیف پروژ‌ه‌ی اخیر Lucid Games، Destruction Allstar مطرح کرده است.

در ارتباط با اینکه در حال حاضر کدام استودیو‌ی سونی پروژه‌ی را در دست دارد، VGC به طور مشخص اشاره نمی‌کند. اما با توجه به اینکه یکی از استودیو‌های اروپایی سونی پروژه را عهده دار است، دامنه‌ی حدس و گمان در ارتباط با استودیوی توسعه دهنده‌ی بازی به Guerrilla Games، House marquee، Media Molecule، Fire Sprite و Nixxes Software محدود می‌شود.

در میان این اسامی، Fire Sprite منطقی ترین گزینه می‌تواند باشد، با توجه به اینکه بنیان‌گذاران این استودیو سابقاً روی مجموعه‌ی «Wipe Out Racing»‌ کار کرده‌اند.

به همه‌ی این اوصاف اگر استودیو «Media Molecule» پروژه را بدست بگیرد، می‌تواند المان‌ّای خلاقانه‌ و جالبی به «Twisted metal» اضافه کند.

اخیراً سونی سریال تلویزیونی اقتباس شده از Twisted Metal را معرفی کرده است، با هنرنمایی آنتونی مکی در نقش اصلی. با توجه به این خبر انتظار آن می‌رود که بازی، همزمان با پخش سریال منتشر شود.

سونی تاریخ دقیق برای انتشار سریال مشخص نکرده است ولی انتظار آن می‌رود که در سال ۲۰۲۳ پخش شود.